Зміни в Офіційних правилах баскетболу 2017

arb2
Вони стосуються різних аспектів гри, уже почали діяти в Україні і були рекомендовані до врахування уже під час ЄвроБаскету 2017. Зміни у правилах стосуються багатьох найрізноманітніших аспектів гри, давайте деякі з них розглянемо більш детально.
4.3 Ігрова форма
– Номери на майках гравців мають бути чітко видимі як спереду так і з заду, вони мають бути кольору контрастного до домінуючого кольору форми.
– Шкарпетки гравця мають бути чітко видимими.
4.4 Інше спорядження
– Компресійні рукави і панчохи, гомілкостопники і тейпи для рук, ніг і плечей мають бути чорного, білого або домінуючого кольору форми. Усі гравці однієї команди у разі використання компресійного одягу обов’язково мають бути вдягнені у компресійний одяг одного кольору, те ж стосується тейпів для гравців однієї команди.
– Головні убори у гравців однієї команди також мають бути одного кольору, це може бути білий, чорний або домінуючий колір форми. Головний убір має бути безпечним, не має прикривати частини обличчя гравця.
– Ширина напульсників не має перевищувати 10 сантиметрів. Вони також мають бути однакового кольору для гравців усіє команди (білий, чорний або домінуючий колір форми).
– Кросівки можуть бути будь-якої кольорової гами, але лівий і правий кросівок мають складати пару (бути одного кольору). Заборонені блимаючи світло, рефлекторні матеріали, будь-які прикраси на взутті.
7.1 Тренери: обов’язки та права
Не пізніше ніж за 40 хвилин до часу початку матчу кожен тренер або його представник має передати секретарю список з прізвищами і відповідними номерами членів команди, з прізвищем капітана і помічника тренера. Усі члени команди, чиї прізвища є у протоколі можуть взяти участь у грі, навіть якщо вони з’являться у ігровій залі після початку гру.
25.2  Зайві кроки з м’ячем (Пробіжка)
Гравець, який ловить м’яч у процесі або по завершенні ведення може зробити 2 кроки для того, щоб зупинитися, віддати передачу або виконати кидок:
– Отримавши м’яча гравець має випустити його з рук (руки) для того аби почати ведення перед тим, як зробити другий крок.
36.3.3 Технічний фол
Гравець має бути дискваліфікованим на частину гри, яка лишається до завершення, якщо його покарано двома технічними фолами або двома неспортивними фолами, або одним технічним та одним неспортивним фолом.
37. Неспортивний фол: має 5 критеріїв
– не має можливості зіграти у м’яч
– надмірно жорсткий контакт
– зірвання швидкого прогресивного прориву (новий критерій)
– контак з-боку/з-заду, коли між нападником та кільцем немає захисника
– останні дві хвилини (фол зафіксований протягом останніх двох хвилин четвертої чверті, або додаткового періоду)