Збірна України обіграла Грузію та виграла перший матч на ЄвроБаскеті-2017

image -13-

ЄвроБаскет-2017. Груповий раунд. Третій тур

Грузія – Україна 81:88 (20:21, 18:30, 25:16, 18:21)

Україна: Пустовий 19 + 7 підбирань, Лукашов 17 + 11 передач + 6 підбирань + 3 перехоплення, Липовий 17 + 4 підбирання, Бобров 13 + 5 підбирань, Кольченко 7 – старт, Пустозвонов 8 + 4 підбирання, Конєв 4, Зайцев 3, Отверченко 0, Корнієнко 0

Хід гри

Матч Україна почала з ривка 8:0 – два точних дальніх від Лукашова та ефектний данк у відриві від Боброва забезпечили нашій збірній вдалий початок гри. Варто сказати, що Лукашов відмінно справлявся зі своїми прямими обов’язками, допомагаючи при цьому команді в атаці, набравши за стартову десятихвилинку 10 очок. У грузинів результативно увійшов у гру Шермандіні, який вдало замінив на майданчику Пачулію і допоміг своїй команді вирівняти гру. Як підсумок, на першу перерву команда Мурзіна пішла за переваги в 1 бал.

У другій чверті команда Мурзіна швидко отримала комфортну двозначну перевагу. Лукашов сконцентрувався на організації гри, віддавши 5 ассистів за 10-хвилинку, Липовий зловив кураж і реалізувавши 3 з 5 дальніх, закінчив половину з 15 балами в активі. Також включився і Пустовий, який разом з Бобровим засипав грузинів алейупами. При цьому наша команда вигравала підбирання, атакововала з відсотком 50+ і допустила лише 3 втрати, що дозволило команді Мурзіна набрати за половину 51 очко і отримати 13 очок відриву за підсумками 20 хвилин гри.

Після великої перерви у грузинів помітно додали лідери – Пачулія і Шермандіні. Цей дует не тільки провів десятихвилинку результативно, а й допоміг команді скоротити відставання перед останньою перервою до 4 балів, змусивши українців фолити, причому фолити багато. Як результат, на четертую чверть Пустовий, Корнієнко та Липовий вийшли з 3 фолами в пасиві, а у Зайцева був фол-трабл. З огляду на те, що матч пропускав В’ячеслав Кравцов, проблеми в передній лінії стали тривожним дзвінком для тренерського штабу.

Довго команди балансували на 4-6-очковому відриві збірної України, бігмени якої не завжди справлялися у фарбі з Пачулією. Відірватися на 8 очок підопічні Мурзіна зуміли після ендвана Конєва і проходу Лукашова, за яким пішов тайм-аут від Іліаса Зуроса за 2 хвилини до фінальної сирени.

Увійти у кінцівку без нервів нашій команді не вдалося: грузини швидко скоротили відставання до 4 балів, на що Україна відповіла точним середнім від Пустового. Після тайм-ауту 3 бали від переваги українців залишив Маркоїшвілі, проте наші хлопці, на щастя, зуміли втримати лідерство – Конєв і Бобров реалізували важливі штрафні. Збірна України не відпустила перемогу і здобула першу “вікторію” на Євробаскеті-2017.