Збірна Україна спокійно перемогла збірну Швеції і одноосібно вийшла на перше місце в групі

9

Дуже цікавий поєдинок відбувся вчора у столичному Палаці спорту між збірними України та Швеції в рамках відбору до ЧС 2019 в Китаї.

Наша збірна вже грала зі шведами у них вдома і спокійно переграла їх, тому на цей поєдинок хлопці вийшли досить зарядженими та впевненими у собі. Суперника вони дуже гарно вивчили й були готові до матчу. Перемога над збірною Латвії пару днів назад також додавала позитиву перед цим поєдинком.

Варто зазначити, що місцеві вболівальники не підвили свою збірну і на матчі було присутньо 6500 вболівальників, тобто Палац спорту був забитий майже повністю. На мою думку підтримка вболівальників також зіграла чи малу роль у вирішені переможця цього матчу.

Якщо говорити про сам поєдинок, то варто сказати, що шведи розпочали матч вкрай агресивно і вже за 10 хвилин зробили чи не більше, ніж збірна Латвії за весь матч. Гості намагалися розтягнути оборону суперника за рахунок руху м’яча, швидких пік-н-ролів і дальніх кидків. Серія точних кидків Масамби і Чераповіча вивела шведів вперед і тримала лідерство майже всю першу чверть. Досить впевнена гра шведів у першій чверті на що мало хто сподівався. Проте українці таки закінчили перші десять хвилин лідерами. Вдало зіграли Мішула та Пустовий, а Джетер у першій чверті взагалі був неперевершеним.

У другій десятихвилинці українці по суті й виграли матч. Відрив був просто колосальний. Пара Пустовий-Герун закрила шведам прохід під кільце і протягом шести хвилин гості забили лише два очки. Вдумайтеся, два очки за шість хвилин. Можна сказати, що наші хлопці дуже гарно відпрацьовували в обороні. Мало того, що ми майже не пропускали в цій чверті так  ще й забили ряд дальніх кидків, а також почали набирати очки з фарби. Пропустивши лише сім очок за десять хвилин, хлопці Євгена Мурзіна забили 25 і створили солідний запас на другу половину. Який впринципі й протримався до кінця зустрічі.

До речі:  Жіночий Євробаскет-2019. Україна потрапила в групу з Іспанією, Латвією і Великобританією

Другу половину зустрічі господарі об’єктивно відіграли набагато гірше, ніж першу. Десь розслабилися, десь заграли агресивніше шведи, десь пішли невимушені помилки, яких стало набагато більше ніж було в першій половині матчу. Втім, різниця в рахунку не зменшувалася радикально до останніх хвилин, коли шведи скоротили гандикап до 11 балів. Мурзін дав трохи більше часу Геруну та іншим резервістам, і результат матчу це не змінило.

Можливо, Україна не перемогла з величезною різницею, але зробила це впевнено. Мені матч сподобався, особливо перші дві чверті. Зимове вікно українці завершили з двома перемогами і я думаю, що  гарантували собі путівку у другий раунд відбору. Наступні матчі — проти Туреччини та Латвії — команда Мурзіна зіграє влітку. А що до матчу Туреччини та Латвії, то там турки зазнали другої поразки поспіль, тому збірна України одноосібно вийшла на перше місце у своїй групі. Для виходу у наступний етап достатньо всього однієї перемоги.

Катков Іван