Збірна Україна спокійно перемогла збірну Швеції і одноосібно вийшла на перше місце в групі

9

Дуже цікавий поєдинок відбувся вчора у столичному Палаці спорту між збірними України та Швеції в рамках відбору до ЧС 2019 в Китаї.

Наша збірна вже грала зі шведами у них вдома і спокійно переграла їх, тому на цей поєдинок хлопці вийшли досить зарядженими та впевненими у собі. Суперника вони дуже гарно вивчили й були готові до матчу. Перемога над збірною Латвії пару днів назад також додавала позитиву перед цим поєдинком.

Варто зазначити, що місцеві вболівальники не підвили свою збірну і на матчі було присутньо 6500 вболівальників, тобто Палац спорту був забитий майже повністю. На мою думку підтримка вболівальників також зіграла чи малу роль у вирішені переможця цього матчу.

Якщо говорити про сам поєдинок, то варто сказати, що шведи розпочали матч вкрай агресивно і вже за 10 хвилин зробили чи не більше, ніж збірна Латвії за весь матч. Гості намагалися розтягнути оборону суперника за рахунок руху м’яча, швидких пік-н-ролів і дальніх кидків. Серія точних кидків Масамби і Чераповіча вивела шведів вперед і тримала лідерство майже всю першу чверть. Досить впевнена гра шведів у першій чверті на що мало хто сподівався. Проте українці таки закінчили перші десять хвилин лідерами. Вдало зіграли Мішула та Пустовий, а Джетер у першій чверті взагалі був неперевершеним.

У другій десятихвилинці українці по суті й виграли матч. Відрив був просто колосальний. Пара Пустовий-Герун закрила шведам прохід під кільце і протягом шести хвилин гості забили лише два очки. Вдумайтеся, два очки за шість хвилин. Можна сказати, що наші хлопці дуже гарно відпрацьовували в обороні. Мало того, що ми майже не пропускали в цій чверті так  ще й забили ряд дальніх кидків, а також почали набирати очки з фарби. Пропустивши лише сім очок за десять хвилин, хлопці Євгена Мурзіна забили 25 і створили солідний запас на другу половину. Який впринципі й протримався до кінця зустрічі.

До речі:  Юніорська збірна України з баскетболу 3х3 перемогла на турнірі

Другу половину зустрічі господарі об’єктивно відіграли набагато гірше, ніж першу. Десь розслабилися, десь заграли агресивніше шведи, десь пішли невимушені помилки, яких стало набагато більше ніж було в першій половині матчу. Втім, різниця в рахунку не зменшувалася радикально до останніх хвилин, коли шведи скоротили гандикап до 11 балів. Мурзін дав трохи більше часу Геруну та іншим резервістам, і результат матчу це не змінило.

Можливо, Україна не перемогла з величезною різницею, але зробила це впевнено. Мені матч сподобався, особливо перші дві чверті. Зимове вікно українці завершили з двома перемогами і я думаю, що  гарантували собі путівку у другий раунд відбору. Наступні матчі — проти Туреччини та Латвії — команда Мурзіна зіграє влітку. А що до матчу Туреччини та Латвії, то там турки зазнали другої поразки поспіль, тому збірна України одноосібно вийшла на перше місце у своїй групі. Для виходу у наступний етап достатньо всього однієї перемоги.

Катков Іван