ЄвроБаскет-2017: збірна України програла на старті

u1

Чемпіонат Європи. Чоловіки
Група B

31 серпня
Німеччина – Україна – 75:63 (9:16, 30:17, 19:14, 17:16)

Найрезультативніші
Німеччина
: Шредер – 32 очка, 5 підбирань; Бензінг – 17 очок, 2 підбирання.
Україна: Мішула – 12 очок, 2 підбирання; Пустовий – 11 очок, 5 підбирань.

Хід гри
Українці досить впевнено почали поєдинок. Влучні стартові атаки Мішули, Кравцова та Пустового дозволили захопити лідерство на старті. Але й причини для хвилювань теж швидко проявилися. Уже за кілька хвилин наш капітан Кравцов залишив майданчик через пошкодження. Втім нічого серйозного не сталося, згодом він повернувся.
Моментами суперники надто вільно розігрували м’яч по нашому периметру. Та ефектний триочковий з кута Мішули повернув українцям агресивність. У підсумку німці першими змушені були брати тайм-аут. Суперники додали в жорсткості та трохи скоротили відставання. Та фінальним у чверті став триочковий Зайцева, який дав нам 7 очків переваги після стартової 10-хвилинки.

Суперники поступалися українцям за реалізацією, лише Шредер вирізнявся більш вдалими діями. Саме його триочковий у другій чверті до 3 очок скоротив різницю в рахунку. На це вкрай своєчасно одразу відповів дальнім влучанням Кольченко. Та все ж німці поступово вперто скорочували відставання. Після половини другої чверті німці вперше вийшли вперед. Одразу Мішула повернув лідерство українцям. Майстерність Шредера дозволила супернику остаточно вийти вперед наприкінці другої чверті. У підсумку на велику перерву німці мали 6 очок переваги. Після невдалої стартової чверті суперники в другій перевершили нас за двоочковими – 53% проти 45%. За триочковими в українців ще залишалася перевага – 36% проти 29%. Також ми мали мінімальну перевагу за підбираннями – 20 проти 18. Але українці вдвічі більше втрачали – 8 проти 4.

Поєдинок поновився перестрілкою з-за дуги. Але Пустозвонов заступив і ми отримали 2 бали, а Бензінг свою спробу реалізував чітко. То ж німці продовжили впевнено набирати очки. Після відставання 4:9 на старті третьої чверті Євген Мурзін взяв тайм-аут. Однак кардинально переломити хід гри не вдалося. Лише трохи сповільнити відрив суперника. То ж перед заключною 10-хвилинкою українці мали -11.

Німці почали останню чверть влучним триочковим Шредера. За половину ігрового часу чверті до фінальної сирени українці відставали на 10 очок – 56:66. Та нам бракувало агресії, аби спробувати цю різницю відіграти. Натомість німці методично збивали темп, утримуючи переможний рахунок. За дві хвилини до кінця Бобров з гри та штрафним скоротив різницю до обнадійливих 7 очок. Однак німці одразу стрімко кинулися в атаку, в результаті якої Шредер двічі чітко реалізував штрафні. Його ж влучання з сиреною стало останнім у матчі, зафіксувавши перемогу Німеччини – 75:63.

Герой матчу
Найкращим на майданчику став атакуючий захисник німців Денніс Шредер. У скрутний для команди момент він взяв гру на себе, а надалі українці вже не могли його зупинити.

Наступний матч
У наступному поєдинку збірна України грає 2 вересня проти Італії. Початок о 18:30.