ЄвроБаскет-2017: визначився новий чемпіон Європи

sloo

Збірна Словенії перемогла команду Сербії в фіналі чемпіонату Європи з баскетболу серед чоловічих команд – 93:85.

Усю стартову чверть суперники відіграли в рівній боротьбі, а підсумкова різниця сягнула мінімальних 2 очок на користь сербів. На початку наступної 10-хвилинки серби нейтралізували спробу суперника захопити ініціативу. Та з триочковим Препелича словенці таки піймали ритм та поступово почали збільшувати перевагу. У середині чверті вона вже сягнула 11 очок. У підсумку на перерву словенці мали 9 очок запасу. За цей час один Драгич набрав 26 очок.

По перерві серби додали, жорсткіше пресингуючи словенців. За третю чверть це дозволило скоротити відставання на 5 очок. Розв’язка відтак мала статися в заключній чверті. Серби в ній продовжили наздоганяти. Майже за 4 хвилини до кінця основного ігрового часу рахунок зрівнявся – 80:80. Та дотиснути словенців сербам не вдалося. За півтори хвилини до сирени ті штрафними знову збільшили різницю, а останній влучний триочковий Мачвана вже не врятував сербів.

У підсумку збірна Словенії, яка зупинила Україну в 1/8 фіналу, вперше в історії стала чемпіоном Європи. Найкращий у переможців Горан Драгич закінчив матч з 35 очками та 7 підбираннями.

ЄвроБаскет-2017. Чоловіки

Фінал

Словенія – Сербія – 93:85 (20:22, 36:25, 15:20, 22:18)