Євген Мурзін: Маємо вигравати обидва стартові матчі відбору на чемпіонат світу

964279

Головний тренер чоловічої збірної України Євген Мурзін у інтерв’ю УНІАН прокомментував майбутній старт національної команди у кваліфікації чемпіонату світу.

«Поки не відомі склади команд говорити про щось зарано. Я бачив гру команди Швеції проти збірної Боснії та Герцеговини і маю поверхневе уявлення про цю збірну. У будь-якому випадку, незручна буде для нас команда, тому що всі гравці з поставленим хорошим кидком, швидкісні, як у нас кажуть «біжать», легкі, рухливі. Є два натуралізованих американця. Думаю, дуже непроста стартова гра відбору ЧС-2019 буде 23 листопада.

Наступна гра у нас буде з Туреччиною – 26 листопада. Від цих двох ігор дуже багато залежить. Старт команди в будь-якому турнірі, відбір ЧС не виняток – дуже важливий з різних точок зору. Положення в турнірній таблиці, психологічний стан команди, перспективи на майбутнє … У цих двох іграх ми повинні показати дуже хороший баскетбол, обіграти обидві команди.

У нас буде мало часу на підготовку і «вікно» всього в 10 днів для національних збірних. Плюс перельоти, у нас буде всього 5-6 днів для підготовки. Але я впевнений в хлопцях, в їх фізичних кондиціях та моральному настрої на турнір. З оптимізмом і нетерпінням чекаю листопада, старту відбору ЧС.

Вихід на чемпіонат світу? Скажімо так… Я один з небагатьох хто вірить в це. Дійсно, при наявності повного складу конкурентів, якщо ніхто сенсаційно не вилетить на першому ж етапі відбору, шансів у збірної України буде дуже мало. Але я вірю. Вірю в те, що ми можемо зробити маленьке диво, маленький подвиг, може навіть великий подвиг… Питання не в словах. Мені здається, що це нам під силу.

Що стосується складів команд по персоналіях, то поки що неясно чи будуть грати в національних збірних представники команд-учасниць Євроліги. Це дуже важливе, чи не ключове питання на даний момент. Поки немає домовленості між ФІБА і Євролігою, і, можливо, Євроліга не збирається передбачати вікна для національних збірних, для відбору на ЧС-2019. У зв’язку з цим, поки немає чіткого розуміння складу команд. Якщо Євроліга не відпустить гравців своїх команд, створить такі умови, що гравці змушені будуть залишитися в клубах, склади збірних Латвії та Туреччини зазнають суттєвих змін. Тому, в чомусь це нам на руку. На жаль, наших гравців, в клубах-учасниках Євроліги зараз немає».

Нагадаємо, збірна України 23 листопада на виїзді зіграє проти Швеції, а 26 листопада вдома прийматиме команду Туреччини.

Повний розклад матчів української збірної у першому раунді кваліфікації.