Володимир Коваль: на усіх фронтах боротимемося за перемогу

КОВАЛЬ–3

Головний тренер чемпіона України, київського Будівельника, Володимир Коваль  не ділить сезон на міжнародну і внутрішню частини. Важливі обидві складові – стверджує Володимир Коваль повідомляє сайт Федерації баскетболу України.

– Звичайно, хотілося б вести підготовку до ігор кваліфікації Ліги чемпіонів у матчах чемпіонату. Спочатку розпочати чемпіонат, а потім Лігу. Але такий формат турніра, кваліфікація починається раніше. І тому ми відкриватимемо сезон у кваліфікації Ліги чемпіонів 24 вересня. Я думаю, що команда психологічно готова до цих випробувань. Ми провели два турніри у Миколаєві і Дніпрі. Ці два турніри дали нам багато інформації, і для тренерського штабу, і для гравців. Адже були моменти, які нам не сподобалися. Їх було чимало. І зараз у нас є час, щоб їх виправити. Наша гра виглядала часом не так виразно, як хотілося б, але на це є об’єктивні причини. Зараз ми їх прибираємо і продовжуємо готуватися до ігор.

– Перед матчами Ліги чемпіонів посилили склад? Останнім до вас приєднався Олександр Місяць – чи це не посилення, а доукомплектація?

– Ну чому ж? Будь-який гравець у команді – це підсилення, враховуючи ротацію. У нас вже є 12 гравців і ми з ними розпочинатимемо кваліфікацію Ліги чемпіонів і новий чемпіонат.

– Враховуючи те, що американців ви зберегли, Будівельник у новому сезоні виглядатиме не менш потужно?

– Ми сподіваємося, ми над цим працюємо, щоб бути кращими, ніж минулого сезону?

– Новачки спільну мову у роздягальні знаходять зі старожилами?

– Те, що я бачу – так. У нас гарні стосунки між гравцями, і є місце гумору у спілкуванні. До нас приєдналися Кервін Брістол, Ігор Чумаков, це достатньо досвічені гравці. Вони ще недостатньо влилися у колектив в ігровому плані, але у роздягальні у них усе в порядку. Ми працюємо над тим, щоб усі новачки до кінця влилися у командну гру.

– Новачків у вас четверо?

– Так, це Чумаков, Брістол, Сандул, Місяць. Усі гравці досвічені, мають досвід ігор у сильних чемпіонатах. Ми розраховуємо на їхню допомогу.

– Суперник у другому раунді кваліфікації ще невідомий, наскільки це ускладнює підготовку?

– До 19 вересня матимемо інформацію по обох потенційних суперниках (косовська Пріштіна і мінський ЦМОКІ – ред.). Ми бачили ігри, які вони проводили на товариських турнірах. Є скаутінг по Мінську. З Пріштіною є проблеми, бо ми не змогли відшукати їхні ігри. Але вже завтра у нас буде інформація. І часу достатньо, щоб підготуватися, як слід, до будь-якого суперника. Хто б нас не очікував. Нас, звісно, цікавить наша гра. Як ми гратимемо у нападі, як у захисті, як пересуватимемо м’яч, як довірятимемо один одному.

– У цьому сезоні вам доведеться захищати чемпіонський титул. Для вас пріоритет чемпіонат України чи Ліга Чемпіонів?

– Усе буде в рівній мірі. У нас стоять завдання пробитися до групового турніру Ліги чемпіонів, і, звісно, виграти Кубок та чемпіонат. Де б ми не грали, на усіх фронтах боротимемося за перемогу.

– Тому вам потрібна ротація?

– Нам потрібна глибока ротація.

– Вам простіше було б зіграти з командою з Косово чи Білорусі?

– До Косово дуже непросто дістатися. До того ж, у нас відсутні дипломатичні стосунки і тому доведеться грати на виїзді. Це не дуже приємно, бо хочеться зіграти матчі Єврокубків вдома. За підтримки рідної публіки, для якої ми і граємо. Тому хотілося б, щоб це був Мінськ. Ми б тоді провели домашню гру у Києві і постаралися б порадувати своїх шанувальників видовищним і результативним баскетболом. Минулий сезон довів, що від гри до гри глядачів на трибунах більшало. І ми цьому дуже раді.