Володимир Донський: вирішили – або зараз, або ніколи

Команда БК ВОСТОК

Дебютант чоловічої Першої ліги, БК Схід з Лозової, не має досвіду виступів на професійному рівні. Втім, саме цього року прийшов час заявитися у цей Дивізіон чемпіонату України. Чому так сталося – розповідає директор і головний тренер команди з Харківщини Володимир Донський.

– Нашому клубу Схід пішов четвертий рік. Президентом є Олексій Костюков, а я ще й року не працюю. Гравці до цього змагалися у ВЮБЛ. Вони пройшли, можна сказати, усю школу Сходу, починаючи від початківців до сформованих гравців. До цього ми два роки грали у ВЮБЛ, посідали 9 місця. Це команда 2000-2001 років народження. Нам запропонували цього року заявитися до першої ліги. Двоє провідних гравців покинули команду, це Кирило Бутков і Влад Биков. Якщо заявлялися б по 2001 року – ми дещо ослабли, по 2002 року могли б заявитися у ВЮБЛ, але таких лише 8 людей. Тому було прийнято рішення підключити до цього складу випускників з Лозової, які раніше навчалися у місцевій ДЮСШ «Олімпія». Звідки і я вийшов, і президент клубу. Олексію Костюкову не байдуже до долі молодих лозовчан, тим більше проект цікавий. Отже було прийнято рішення заявлятися до Першої ліги. Тим більше Лозова давно хотіла взяти участь у подібних змаганнях у першій лізі. Отже вирішили – це один з найкращих моментів здійснити мрію. Або зараз, або ніколи. У нас в команді наявне поєднання досвіду і молоді.

– Якого ж досвіду, коли у команді саме хлопці 2001 року народження?

– Є досвічені гравці. Щоправда, ніхто з них не грав на професійному рівні, усі грали на аматорському, не полишаючи своїх справ. Вони тренуються з нами у залі, десь навчають пацанів, передають їм свій досвід. Отже, ми створили таку команду, експромтом, можна сказати. Піде-не піде, побачимо. У нас немає мети виграти перше місце у групі, не потрапити у плей-оф. Амбіції у нас зовсім прості – залучити місто, молодь до здорового способу життя, популяризувати баскетбол. Щоб діти менше часу проводили за комп’ютерами, вешталися по гаражах.У нас у клубі зараз триває активний набір діточок, це хлопці 2010-2009 р.н. одна група, і друга група – 2007/2008. Десь по 20 хлопців у групи набрали. Отже готуємося, розвиваємося, хочемо зробити баскетбол у Лозовій спортом №1. У нас місто невеличке – якщо усе це реалізувати, діти баскетболом займатимуться залюбки. Як, наприклад, у Черкасах, Києві – там багато команд, дитячих шкіл. Прагнемо цього. І нам просто небайдуже до долі цих хлопців.