Віктор Стельмаков: здолаємо всі труднощі та порадуємо шанувальників Запоріжжя-ZOG

stelm

Цього літа у прихильників українського баскетболу майже не було часу для нудьги за улюбленим видом спорту – вони мали змогу вболівати за українські юнацькі та молодіжні збірні на європейській першості, студентську збірну на Універсіаді, збірні України в різних змаганнях з баскетболу 3х3. Наразі відбувається головна подія міжсезоння – чемпіонат Європи, де чоловіча збірна України намагається не вдарити у бруд обличчям на тлі сильніших збірних Старого Світу. В Україні ж вже наближається старт найцікавішого баскетбольного змагання нового сезону – чоловічої Суперліги Парі-Матч, де візьме участь і БК «Запоріжжя-ZOG». Як пройшла селекційна робота в міжсезоння та як іде підготовка до нового сезону, прес-служба клубу поцікавилася у президента БК «Запоріжжя-ZOG» Віктора Панасовича Стельмакова.

– Наприкінці минулого сезону нашу команду очолив один з найкращих вітчизняних баскетбольних фахівців Валерій Миколайович Плеханов. Тому комплектацією складу на наступний сезон ми займалися вже разом. Було вирішено продовжити співпрацю зі Станіславом Овдєєнком, Антоном Буцом, Максимом Лук’яновим, Юрієм Кондраковим та Максимом Теряником. Ще в червні тренерський штаб провів перегляд гравців, за підсумками якого наш клуб поповнили декілька виконавців – досвідчений захисник Олексій Щепкін, відомий за виступами у багатьох клубах української Суперліги, центровий Валерій Анісімов, важкий форвард  Максим Нікітін та форвард Євген Ворнік, які в минулому сезоні грали за БК «Кривбас», форвард  Богдан Ясиненко та захисник Андрій Кожемякін – гравці Студентської збірної України. Останнім приєднався до тренувань БК «Запоріжжя» розігруючий Павло Буренко, майстерність та бійцівські якості  якого запорізькі вболівальники встигли оцінити належним чином у минулому сезоні.

На жаль, вирішив припинити виступи у професійному баскетболі багаторічний лідер запорізького баскетболу Олександр Рибалко. Від імені запорізької та української баскетбольної громадськості хочу виразити величезну вдячність Олександрові за той професіоналізм та майстерність, яку він демонстрував протягом своєї кар’єри і побажати успіхів у подальшому житті.

– У міжсезоння майже всі клуби Суперліги Парі-Матч зуміли суттєво підсилити свої команди, у багатьох з’явилися якісні легіонери та відразу три українські клуби візьмуть участь у Єврокубках. Це свідчить про те, що у цих команд з’явилися додаткові кошти. А як справи у БК «Запоріжжя» з наповненням бюджету на цей сезон?

Головний баскетбольний турнір України знову матиме назву «Суперліга Парі-Матч»

– На жаль, у наших реаліях дуже складно формувати бюджет для будь-якої професійної команди. Раніше у такому потужному промислову місті, як Запоріжжя, кожне крупне підприємство мало за честь підтримувати професійну команду, яка захищала честь міста на українському та європейському рівнях. Потім прийшли нові власники з інших регіонів, чи з-за кордону, і позбавилися від непрофільних активів. Їм немає діла до проблем Запоріжжя, його історії, традицій – їх цікавить тільки бізнес. А в деяких випадках, як з ЗАЛКом (спонсором жіночої баскетбольної команди «Казачка»), їх метою взагалі було знищення заводу в інтересах Росії. Тому, намагаючись врятувати професійний баскетбол нашого міста від загибелі, ми вирішили йти іншим шляхом та створили громадську організацію БК «Запоріжжя», яка належить  місту і області. Обласна влада надала в цьому році клубу  кошти, які йдуть на участь в змаганнях, оренду залу, навчально-тренувальні збори. Ні зарплат, ні премій в цій цифрі немає. Ми сподіваємося, що і міська влада на наступний рік виділить нам певну суму. Це європейська практика: разом з громадою частково в житті клубу бере участь влада, тому що такі команди – це престиж міста.
Та ж сума, яку виділила нам область – лише п’ята частина від необхідного на сезон мінімального бюджету. Тому ми провели в міжсезоння десятки зустрічей з бізнесменами міста, відіслали безліч листів великим підприємствам і фірмам міста, але, на жаль, позитивних відповідей немає. Величезне спасибі Олегу Серовському, власнику компанії «Запоріжоілгруп» – він, як і в минулому сезоні, відгукнувся на наше прохання і буде допомагати нашому клубу. Але у нього немає можливості тягнути одному весь бюджет команди Суперліги. А на його звернення до інших бізнесменів міста – приєднатися до нього і допомагати команді разом – досі ніхто не відгукнувся.

Клуб дуже важливо зберегти, адже у нас в місті є баскетбольна дитяча спортивна школа, вихованці якої беруть участь у всеукраїнських змаганнях. Вони – майбутнє БК «ЗАПОРІЖЖЯ».

Але я впевнений, що, незважаючи на всі проблеми, ми здолаємо всі ці труднощі і ще не раз порадуємо запорізьких уболівальників у новому сезоні.

– Як проходить підготовчий процес до нового сезону?

– Нашому тренерському штабу, у складі Валерія Плеханова та Дмитра Болдаєва, у це міжсезоння була довірена честь керувати Студентською збірною України, яка брала участь в Всесвітній Універсіаді. Ці змагання проходили на Тайбеї і завершилися лише наприкінці серпня. Але це не означає, що наша команда в цей час  не готувалася до сезону. Вже з середини серпня гравці розпочали тренування за програмою, розробленою Валерієм Плехановим. А після повернення тренерського штабу та гравців клубу, які входили до складу Студентської збірної, тренування стали більш щільнішими. Вони проходять два рази на день. Закладається фізична витривалість та тактична взаємодія колективу у новому сезоні. У планах команди участь у Кубку Ректора, який відбудеться у Харкові 15-17 вересня. А запорізькі вболівальники матимуть змогу побачити у справі оновлений БК «Запоріжжя-ZOG» на традиційному Меморіалі В’ячеслава Гаврилова, який відбудеться 22-24 вересня у Палаці Спорту «ЗАБ».