Відбір на жіночий Євробаскет-2019. Україна спокійно обіграла Болгарію

image -33-

Після повільного початку українки не зазнали особливих проблем з аутсайдером групи.

Кваліфікація на жіночий Євробаскет, група F, п’ятий тур

Болгарія — Україна 60:86 (15:21, 15:19, 5:24, 25:22)

Болгарія: Кочова (12 + 5 передач), Стойчева (5), Іванова (15 + 5 підбирань + 8 передач + 7 втрат), Георгієва (12 + 11 підбирань), Габріела Костова (1) — старт; Константинова (6), Димитрова (9), Верба Костова, Шаренкарпова, Динева, А. К. Петрова.
Головний тренер: Стефан Михайлов

Україна: Мосс (11 + 4 втрати + 4 перехоплення), Ягупова (32 + 5 підбирань + 6 передач + 4 перехоплення), Ольховик (2 +3 перехоплення), Науменко (11 + 6 підбирань), Удоденко (14 + 5 підбирань + 5 передач) — старт; Білоцерківська (7 + 4 передачі), Радуловіч (3 + 5 підбирань), Самбурська, Уро-Ніле (4 + 6 підбирань), Римаренко (2), Горобець.
Головний тренер: Горан Бошкович

Українки досить розслаблено почали матч: у грі команди не вистачало швидкості та енергії, а господині з Болгарії впевненіше почувалися на своєму паркеті. Нестандартний хід Горана Бошковича з раннім виходом Міріам Уро-Ніле з лавки допоміг українкам знайти ту саму енергію — молода центрова активно займала позицію і заробляли на собі фоли. Поступово включилася в гру Аліна Ягупова, і гості почали методично створювати відрив, який вже до середини другої чверті вимірювався двозначними величинами.

До речі:  Відбулася зустріч президента Федерації баскетболу України Михайла Бродського та Айнарса Багатскіса

При цьому, господині все одно непогано потрапляли здалеку. Було видно, що в такому складі команда Бошковича не грала з лютого, і якийсь час на відновлення ігрових зв’язків необхідно було витратити.

Пішовши на велику перерву з перевагою в 10 очок, третю чверть українки провели зразково. Соло звично Ягупова, але ми побачили зовсім іншу Таїсію Удоденко, і більш впевнену гру від Ді Мосс, і продовження якісної роботи лавки. Українки зупинили суперниць на п’яти очках за 10 хвилин, самі забили 24 і досягли досить комфортною різниці.

Лише в останні кілька хвилин Україна трохи розгубила ритм і десь втратила потенційно важливі очки. Втім, критичної цю втрату назвати складно — +26 в Болгарії означають четверту перемогу нашої збірної у п’яти матчах і гарний настрій перед вирішальним боєм в Іспанії.

Україна залишається однією з кращих других збірних відбору, входячи в заповітну Топ-6, але в середу ця ситуація може змінитися. В ідеалі необхідно перемагати Іспанію з різницею в 5 і більше очок — тоді наші дівчата стануть першими у своїй групі.