Україна обіграла Іспанію на старті Євробаскету U-20

40

Група В, перший тур

14 липня 2018 року. Хемніц. Ріхард Хартманн Халле

Україна U-20 – Іспанія U-20 82:79 (25:25, 17:18, 20:20 20:16)

Україна: Горобченко (16 + 5 передач), Тиртишник (17 + 6 підбирань + 4 передачі), Ягодин, П.Бондаренко (2), Войналович (7) – старт; Грицак (12), Козак (10), Нємцу (17 + 3 перехоплення), Бондарчук, Боднар, Дубоненко (1).
Головний тренер: Вадим Пудзирей

Іспанія: Фігуерасі (6 + 9 передач), Фонт (28), Пуерто (11), Віла (10 + 6 підбирань + 5 передач), Ехігітор (7 + 7 підборів) – старт; Парра (4), Гонсалес (8), Маура (5 + 6 підбирань), Молінс, Роса, Томаік
Головний тренер: Луїс Гуіл

Маючи програш в рості і габаритах, українці логічно поставили на швидкість і агресивний захист на периметрі. Здвоювання, зміни та інші елементи виходили у хлопців Вадима Пудзирея дуже непогано. До того ж, перевага в зрості не стала критичним фактором в наборі очок – тільки на підборі. Відмінно атакуючи в першій чверті, Україна набрала 25 очок за 10 хвилин зусиллями пари захисників Горобченко-Тиртишник і динамічного входу в гру Іллі Нємцу. Іспанія відповідала триочковими і моментами другого шансу.

Зав’язалася рівна битва, в якій перша половина завершилася з різницею в очко, а в третій чверті, коли Іспанія повела +5 і хитнула шальки терезів на користь, українці тут же відповіли вибухом все того ж Нємцу, який на конкретному відрізку виглядав справжнім монстром. Іспанія багато втрачала м’ячі і не могла знайти ритм, але справно потрапляла, маючи під 60% реалізації триочкових.

До речі:  Збірна України U-18 поступилася Великобританії на турнірі в Італії

Втім, Україна компенсувала програш підбір і дикий відсоток триочкових у суперника і непоганими проходами під кільце. Практично кожен з гравців основної ротації біло-синьої збірної по разу-два сходили під кільце і добули очки. Саме подібна серія проходів Іллі Тиртишника дала українській команді лідерство на екваторі четвертої чверті – 71:68. Іспанці змушені були взяти тайм-аут.

Гра вирівнялася, але за 3:20 до кінця в українській команді знайшовся джокер – Вадим Козак потрапив два триочкових в двох послідовних володіннях. Потім Україна відбивається, і Андрій Грицак потрапляє нехай і кострубатий, але кидок з-під кільця. За 3:09 до кінця основного часу Луїс Гілл бере тайм-аут за рахунку 80:74 на користь української команди.

Втім, в наступні дві хвилини Україна очок не набирає: Дубоненко був близький, але промазав два кидка, у відповідь Фонт і Віла скоротили різницю до мінімуму (80:79). Після тайм-ауту українці непогано розігрують атаку, проте прохід Дубоненко знову не досягає мети. Втім, Іспанія дає українській команді ще один шанс – Ерік Віла робить пробіжку за 14,7 секунди до кінця.

Іспанці фолят на Тиртишнику, який все ж реалізує обидва кидки – 82:79. Іспанці кидають триочковий з жахливою позиції, Горобченко забирає підбір, українці вбивають весь час і навіть два промахи Грицака з лінії не заважають їм перемогти.