Суперліга. Політехнік шокував Київ-Баскет у столиці

kb1

Підопічні Володимира Коваля відіграли двозначне відставання в рахунку у заключній чверті і зуміли здобути вольову виїзну перемогу над Київ-Баскетом, яка стала для харківських студентів лише другою в сезоні-2018/19.

Київ-Баскет – Політехнік 77:81 (18:12, 15:19, 21:20, 23:30)

Київ-Баскет: Горобченко, Луценко (8), Крутоус (14), Сандул (0 + 6 передач + 4 втрати), Мангано (14 + 11 підбирань + 4 блок-шота) – старт; Крік (17 + 4 передачі), Латкович (11 + 6 підбирань), Носков (6), Петров (5 + 9 підбирань + 6 втрат), Челован (2), Подковиров.

Головний тренер: Євген Мурзін.

Політехнік: Девіс (3), Козлов (14 + 3 перехоплення), Кромер (24 + 6 підбирань + 6 передач + 4 перехоплення), Грем (31 + 13 підбирань + 4 втрати), Завадський (2) – старт; Чавунів (4), Рочняк (3 + 3 блок-шота), Кузнєцов.

Головний тренер: Володимир Коваль.

Програючи «-10» у середині четвертої чверті баскетболісти Політехніка дивним чином зуміли врятувати не надто вдало складалася для них зустріч і здобути сенсаційну перемогу над суперником з верхньої половини турнірної таблиці.

Ініціатором камбека виступив з тріском проваливавший поєдинок плеймейкер Джаван Девіс, з інтервалом у кілька секунд реалізував триочковий кидок (це було взагалі єдине попадання американця з гри в 16 спробах) і здійснив перехоплення ключової, який провів до «бомби» Романа Козлова з кута майданчика. Потім кілька важливих підбирань на чужому щиті зробив Делвон Грем, чи не особисто переграв всю потужну передню лінію Київ-Баскет, а успіх харків’янам де-факто принесла результативна спроба Ті Джея Кромера з дальньої дистанції за 30 секунд до фінальної сирени – як і у випадку з Девісом, перша і єдина для іноземця за цілий матч.

Політехнік вперше з середини третьої чверті вийшов вперед у рахунку, і без видимих проблем свою перевагу втримав. У цьому дружині Володимира Коваля допомогли 100-відсоткова реалізація Гремом і Кромером штрафних на останніх секундах і слабка гра господарів у нападі: за останні чотири хвилини поєдинку Київ-Баскет лише одного разу потрапив з гри, зробивши при цьому кілька невиправданих втрат.

Успіх у столиці став для харків’ян лише другим у 12 матчах поточного чемпіонату Суперліги – і показав, що в оновленому складі з більш якісними легіонерами у Політехніка дійсно є шанси з часом вибратися з підвалу турнірної таблиці. Київ-Баскет, у свою чергу, зазнав другої поразки поспіль (перед міжнародним вікном підопічні Євгена Мурзіна, нагадаємо, поступилися в Запоріжжі), і відпустив лідерів сезону в невеликий відрив.