Суперліга. Мавпи вирвали перемогу у Одеси

mavpe

30 очок Максима Пустозвонова не врятували одеситів у нервовій кінцівці виїзного матчу.

Черкаські Мавпи — БК Одеса 84:81 (22:23, 20:16, 23:20, 19:22)

13 березня 2019 року. Черкаси. ДС «Будівельник»

Мавпи: Бояркін, Отверченко (18 + 4 підбирання), Кольченко (19), Липовцев (6), Коуклі (14 + 4 підбирання + 3 перехоплення) — старт; Чумаков, Ткаченко (5 + 7 підбирань + 5 блок-шотів), Янг (22 + 6 передач), Нікс (0 + 3 блок-шота).
Головний тренер: Максим Міхельсон

Одеса: Мейсі (10 + 8 підбирань + 11 передач + 3 перехоплення), Мартін (12), Щепкін (6 + 5 підбирань + 4 втрати), Пустозвонов (30 + 4 підбирання), Хелманіс (14 + 12 підбирань) — старт; Новіков (2), Скрипець (0 + 3 підбирання), Балабан, Ткачук, Шеляковс (7 + 5 підбирань).
Головний тренер: Олег Юшкін

Рівна перша половина, кінцівку якої трохи краще провели Мавпи, змінилася третьою чвертю, в якій черкащани просто втоптали суперника в паркет на короткому відрізку. Брюс Мейсі кидав занадто складні кидки, напад Одеси застопорився завдяки якісній обороні господарів, а Кольченко, Отверченко і Янг впевнено повели свою команду за собою. Як підсумок, Мавпи спорудили 14-очковий відрив практично на рівному місці, зробивши відмінну заявку на перемогу.

Втім, останні 70 секунд чверті Мавпи провалили і дали одеситам не піти на дно. Як виявилося, ця хвилина стала прологом четвертої чверті, яка стала справжнім бенефісом Максима Пустозвонова. Форвард збірної України, який набрав відмінну форму, чи не поодинці з’їв все відставання Одеси, а потім і вивів команду вперед. У потрібний момент йому допоміг Мейсі, який продовжував мазати середні, але впевнено забивав з-під кільця і бився за кожен м’яч.

До речі:  Суперліга. Хімік втретє в сезоні обіграв Київ-Баскет

Саме штрафні від Пустозвонова вивели Одесу вперед вже всередині останньої хвилини, після чого розігралася справжня драма. Прохід Брендона Янга хитнув чашу терезів на користь Мавп, але тут же середній потрапив Брюс Мейсі, залишивши господарям на відповідь 14 секунд при рахунку 81:80 на користь Одеси.

Своїм шансом Мавпи скористалися: Олександр Кольченко пішов у довгий прохід і заробив на собі фол, після чого реалізував обидва штрафних (82:91). На відповідь у Одеси залишалося півтори секунди, але на вводі сталося непорозуміння, що призвело до втрати м’яча. Брендон Янг закрив гру двома штрафними, кидок відчаю Пустозвонова мети не досяг.

Мавпи виграють перший з двох матчів цих команд на тижні і роблять рішучий крок до того, щоб покинути останнє місце в таблиці. Можливо, опускаючи туди Одесу. Матч у суботу в цьому сенсі буде не менш важливим.