Суперліга. Черкаські Мавпи вигризли перемогу в Запоріжжя

IMG-6789

Чемпіони України святкують свою другу перемогу в сезоні в матчі з одним з лідерів чемпіонату.

БК Запоріжжя — Черкаські Мавпи 90:93 (26:16, 14:25, 30:30, 20:22)

17 листопада 2018 року. Запоріжжя. ДС Юність

Запоріжжя: Холтон (17 + 8 передач), Кондраков (12), Тарасенко (2), Хілл (15 + 11 підбирань + 2 блок-шота), Преслі (16 + 7 підбирань + 4 перехоплення) — старт; Овдєєнко, Теряник, Мироненко (12 + 5 підбирань), Трент (16 + 6 підбирань).
Головний тренер: Валерій Плеханов

Мавпи: Янг (20 + 6 передач + 5 втрат + 4 перехоплення), Воєвода, Кольченко (13 + 4 втрати), Чумаков (4 + 5 підбирань), Скапінцев (5) — старт; Руслов, Ткаченко (11 + 6 підбирань + 3 блок-шота), Сергєєв, Бояркін (2), Отверченко (5), Коуклі (18 + 8 підбирань), Арнетт (15 + 6 підбирань + 5 передач).
Головний тренер: Максим Міхельсон

Катастрофічний початок гри від Мавп ніби повернув нас в єврокубкові середовища у виконанні команди Міхельсона. Черкащани виглядали абсолютно розбалансовано, всі троє бігменів швидко нахапалися фолів, А Запоріжжя оперативно організувало відрив у 10 очок, який протримався до середини другої чверті.

Проте вже наприкінці першої десятихвилинки було помітно, що якість гри Запоріжжя не відповідає рахунку. Поганий матч проводив Малік Трент, який приймав невірні рішення одне за одним, шукали собі місце на майданчику українські гравці, і лише Кіндалл Хілл виглядав як представник лідера сезону. Мавпи цей сигнал вловили, і зусиллями Олександра Кольченко і Брендона Янга змогли різницю в рахунку не тільки скоротити, але і звернути на свою користь. На велику перерву лідерами пішли саме гості.

Вся друга половина, за винятком останніх чотирьох хвилин, проходила за схожим сценарієм: Запоріжжя відривається, не може відірватися серйозно — Мавпи наздоганяють і вирівнюють становище. Начебто краще заграв Трент, начебто потрапив здалеку Андрій Мироненко, але відірватися більше, ніж на сім очок, запорожці не змогли. Вони допустили немислиму кількість помилок у простих ситуаціях і по суті дозволяли гостям, які мучилися не менше, грати на рівних. Дуже вчасно для Мавп стався ривок імені Альона Арнетта, який в останніх матчах виглядав відверто випадковою людиною на цьому святі життя. Тут Арнетт і чіплявся за м’ячі, і забивав, і загострював. Укупі з енергією Івана Ткаченка (він ще й 3/4 триочкових забив!) і якісною грою все того ж Янга, цього вистачило, щоб не відпустити Запоріжжі…

До речі:  БК Одеса дебютувала поточного сезону в Суперлізі Парі-Матч

… а потім і вийти вперед у вирішальний момент. Він настав за рахунку 82: 82. Спершу здалеку потрапив Арнетт, а після серії неточних кидків, другий триочковий потрапив Янг. Отримавши шість очок переваги, Мавпи увійшли в останні дві хвилини і гандикап вже не розгубили, хоча Юрій Кондраков своїми двома триочковими істотно підвищив градус інтриги. У вирішальний момент Янг, до цього змастив пару штрафних, був точний, і зворотного ривка суперника не допустив.

Мавпи здобувають другу перемогу, яка вкрай важлива для команди в психологічному плані. Для Запоріжжя подібний результат зустрічі більш ніж логічний — це був якщо не найгірший матч команди Плеханова в сезоні за якістю баскетбольного продукту, то точно один з таких.