Сергій Гладир: “Треба сподіватися не тільки на щасливий випадок”

image -38-

У минулий вівторок чергове тренування команди «Ніко-Баскет» проходила з особливим настроєм – до гравцям і тренерам приєднався збірник України, який виступає за клуб «Монако», Сергій Гладир.

Напередодні він зіграв за національну команду проти збірної Туреччини в Києві. В місто Миколаїв приїхав провідати батьків, а також підтримати свого першого наставника Валентина Берестнєва та його молоду команду.

Сергій поспілкувався з хлопцями з СДЮСШОР-4, провів розминку з гравцями «Ніко-Баскет» і навіть взяв участь у спорі «далекобійників». Незважаючи на жорсткий ліміт часу, не відмовив у інтерв’ю кореспонденту газети «Николаевские новости».

– Сергій, як часто тобі вдається побувати в рідному місті?
– За останні роки – шість днів. Разом з сьогоднішнім. Частково це компенсується тим, що наші з Леною (дружина Сергія Гладиря – олімпійська чемпіонка з фехтування Олена Хомрова – авт.) родичі приїжджають до нас у гості, поспілкуватися з нашою донькою Євою.

– У міжсезоння, мабуть, тобі з сім’єю і їхати нікуди не треба – живете адже на Лазурному березі?
– Так з’їздити вистачає куди, навіть з Лазурного берега. Влітку, скажімо, я чимало часу провів у Бельгії – переніс операцію, потім була реабілітація…

– Пам’ятаю таку інформацію. Відновитися повністю не вдалося навіть до початку сезону в чемпіонаті Франції. Але як же тоді склалося участь в іграх за збірну України в Кубку світу?
– В минулому році я обіцяв Євгену Мурзину, що, якщо буду готовий фізично, постараюся приїхати в збірну. Головний тренер «Монако» Звездан Мітровіч з перших матчів поступово збільшував мою ігрову навантаження. Хоча на пік спортивної форми я ще не вийшов, але в плані фізичної готовності перебуваю в нормальних кондиціях.

– На жаль, травми нерідко виводили тебе з гри. Іншим баскетболістам, навіть кажуть фахівці, просто не щастить. А яка в тебе думка склалася з цього питання?
– У перші роки професійної кар’єри мені здавалося, що це справа випадку. Адже багато працюємо на тренуваннях, викладаємося в іграх, майже всі – на межі фізичних можливостей. Але з часом і власний досвід та поради колег навели на думку, що сподіватися треба не тільки на щасливий випадок. Адже є багато популярні в світі продукти, від яких зменшується еластичність зв’язок, страждають хрящі, стають більш крихкими кістки. Я вже не кажу, чим загрожує для професійного спортсмена кожен додатковий кілограм ваги.

– Як у Монако відносяться до баскетболу у своїй команді? Принц з принцесою ставлять вам завдання на сезон?
– Завдання нам ставить президент клубу. І завжди – максимальну. У нашому залі на 2800 глядачів нерідко буває аншлаг. Причому приїжджають подивитися баскетбол навіть з Італії. Втім, це недалеко від нас.

– У цьому сезоні «монегаски» стартували менш вражаюче, ніж раніше. Хоча і раніше в серії плей-офф «Монако» не досяг успіху. Чим це пояснити?
– Наша команда всього третій рік виступає у найсильнішому дивізіоні. А конкуренція в чемпіонаті Франції дуже висока. Так що досвідчені суперники на фініші можуть видати більш сильну гру, ніж у регулярному чемпіонаті. Сподіваюся, ми зуміємо винести урок з попередніх помилок і додати обертів на етапі плей-офф.

– Чим ти пояснюєш поразка від збірної Туреччини? Які шанси збірної України у відбірному турнірі чемпіонату світу?
– Думаю, шанси у нас є. Але потрібно цепкіші захищатися. Турки саме в цьому компоненті виявились сильнішими.

Джерело: niknews.mk.ua