Президент, головний тренер і капітан БК «Дніпро»: думки перед стартом у Кубку Європи

ДНЫПРО-ТРИ

20 вересня у Стамбулі БК Дніпро після шестирічної перерви першим з українських клубів розпочне єврокубковий шлях. Перед протистоянням з Буюкчекмече у першому раунді кваліфікації Кубка Європи ФІБА президент, головний тренер і капітан БК «Дніпро» поділилися своїми очікуваннями з сайтом basket.com.ua.

Валерій Кондратьєв, президент БК Дніпро:

– В Україні ми вже зробили чимало впевнених кроків уперед. За підсумком попереднього чемпіонату ми увійшли до призової трійки і вибороли Кубок України. Хлопці зростали у майстерності. І від них самих, а також вболівальників лунало побажання – розвиватися далі. Після закінчення сезону і капітан команди Станіслав Тимофеєнко, і Олександр Мішула отримали пропозиції продовжити кар’єру в інших чемпіонатах, але якщо у клуба з’явилася б можливість грати у євро кубках, вони б залишилися. Ми скористалися цією можливістю, домовилися з нашими лідерами, домовилися з ФІБА і спираючись на наші досягнення нам дозволили змагатися у Єврокубку ФІБА починаючи з кваліфікаційного етапу. Як ми зіграємо, покажуть матчі, але знаю одне – хлопці віддаватимуться грі до останнього. А ми подивимося, як ми зможемо своїми силами вести боротьбу. За великим рахунком ми перша команда в Україні, яка виходить на євро кубкову арену маючи у складі виключно українців. З них 70-80% – вихованці дніпровської школи. Для нас буде цікаво – чи вірним шляхом ми йдемо, чи робити такі кроки було зарано. У будь-якому разі – це крок вперед. Він піде на користь і розвитку баскетболу і у регіоні, і в Україні в цілому. Бажано, щоб співпала і участь у Кубку Європи, і перемоги. Однієї участі нам замало. Ми зголоднілі до перемог, а тому з азартом налаштовуємося на непростого суперника.

Денис Журавльов, головний тренер БК Дніпро:

– Ми провели дуже якісні збори у Литві. Давно ми цього не робили. Раніше ми часто бували у Литві на підготовчих зборах, мали гарні спаринги. Але так склалася ситуація, що ми цього давно не робили. І у зв’язку з тим, що ми потрапили до Єврокубка, ми вирішили цю тенденцію поновити і з’їздили на чудові збори, провели кілька матчів з кращими командами Литви. Ви, напевно, уявляєте, який рівень баскетболу у Литві, хоча їхня збірна на ЄвроБаскеті виступила не найкращим чином. Гравці там дуже кваліфіковані, гарні команди – вони диктують свою моду у Європі. Ми провели збори, зіграли спаринги, побачили свої недоліки, зробили висновки. Як саме – покаже наступна гра, але те, що ми після зборів зіграли турнір вдома, виграли його (Меморіал Говорунова і Таслицького – ред.) і було видно по хлопцях, що висновки вони таки зробили. Ми хотіли прискорити гру. Ви бачите, і в Литві і на чемпіонаті Європи грають на високих швидкостях. Якоюсь мірою нам це вдалося. Побачимо, чи вистачить нам нашої швидкості у грі з турками.

Станіслав Тимофеєнко, капітан Дніпра:

– Для кожного з нас, гравців Дніпра, це серйозний виклик і можливість подивитися, чого ми варті на європейській арені. Не усі гравці мають досвід виступів на такому рівні. Результати нашої роботи побачимо у перших двох іграх, а далі будемо дивитися, куди прямувати далі. Ми чи не єдина команда в Україні, а можливо у Східній Європі, кістяк якої, а це 70-80% складу, тримається разом вже 5 років. Відчуваємо одне одного на майданчику, як кажуть, з заплющеними очима. Це дає нам перевагу над іншими. Залишилося це перевірити 20 вересня.