Power Rankings Суперліги за лютий

Мавпи-Миколаїв

Чемпіонат повернувся в робочий ритм після паузи на Матч Зірок і навіть зумів порадувати цілим рядом сенсацій — всі аутсайдери змогли здобути хоча б по одній перемозі, і тільки Дніпро та Черкаські Мавпи обійшлися, цього місяця, без непотрібних очкових втрат. Не стільки за якістю баскетболу, скільки за кількістю сенсацій і несподіваних результатів лютий виявився дуже цікавим. Тому перейдемо безпосередньо до рейтингу Суперліги за черговий місяць.

8(0*). МБК Миколаїв (9/15; цього місяця: 0-5)

Кращий матч відрізка: важко визначити серед поганої гри команди

Кращий гравець відрізка: Олексій Онуфрієв

І вдруге поспіль команда Володимира Поляха займає останнє місце в нашому рейтензі. Минулого місяця МБК Миколаїв хоча б одну перемогу зумів здобути, а у лютому тільки п’ять поразок, таким чином ні разу не вигравши. Лютий корабели почали просто кошмарно, а почергові поразки від двох головних аутсайдерів сезону роблять команду Володимира Поляха однозначно найгіршою командою ліги на даний момент. Матч у Черкасах, де Миколаїв традиційно вмів виривати перемоги, був програний за 10 хвилин. Які причини цих невдач? Можливо як часто буває в таких ситуаціях, склалася сукупність факторів. По-перше, ветерани втомилися і втратили свіжість. По-друге, номінально широка ротація виявилася вузькою — реальну допомогу з лавки лідери отримують нечасто. Потрібно щось робити з цими проблемами, інакше існує ризик, при якому Корабели віддадуть всі зароблені на старті позиції і закінчать сезон в несподіваному для себе та інших місці. Жахливий відрізок корабелів продовжується.

7(-2). ОБК БІПА (9/14; цього місяця: 1-4)

Кращий матч відрізка: перемога над Політехніком (18 лютого)

Кращий гравець відрізка: Клим Артамонов

У лютому команда з Одеси зуміла здобути тільки одну перемогу при чотирьох поразках. Перемога була здобута у матчі проти одного з аутсайдерів чемпіонату харківського Політехніка. Решта матчів було програно. Все досить погано. Всі позитивні тенденції, що намітилися у команди після приходу Олега Юшкіна, були змиті тотальною нездатністю оборонятися. Травма Олександра Бєлікова виявилася надто великим ударом для одеситів. Покликаний допомогти БІПі латвієць Лауріс Блаус, підписаний нещодавно. Блаус явно повинен бути енергійнішими за відрахованих Тихонова і Волчанова. На якомусь етапі сезону одесити, явно претендували на медалі і за статусом, і за амбіціями, але зараз команда завернула кудись не туди. Часу на виправлення ситуації залишилося не так і багато. Не треба забувати про те, що команда зіграє у Фіналі чотирьох Кубку, тому всі проблеми, які вона зараз має треба вирішувати досить швидко.

6(+1). БК Запоріжжя-ZOG (5/19; цього місяця: 2-3)

Кращий матч відрізка: перемога над Будівельником (17 лютого)

Кращий гравець відрізка: Олексій Щєпкін

Підопічні Валерія Плеханова нарешті починають потроху здобувати перемоги. Цього місяця вони сенсаційно переграли столичний Будівельник і закономірно здобули перемогу над МБК Миколаєвом.  Домашній матч з принциповим суперником з Харкова, саме час стати на переможний шлях остаточно… Запоріжжя пропускає шість очок лідерства за хвилину і програє в овертаймі. Плеханов і його команда продовжують боротися самі з собою. Правда, тепер до цього фактора додався ще й небувалий травматизм — одна втрата Богдана Ясиненко в ДТП чого варта. Я думаю, що запорожці завершать сезон на більш позитивній ноті — команда куди краще захищається, в блискучій формі перебуває Олексій Щепкін, моментами вистрілюють Кожем’якін і Анісімов. Подивимося на наступні матчі команди де і вирішиться її доля.

5(-1). БК ПОЛІТЕХНІК (6/18; цього місяця: 2-3)

Кращий матч відрізка: перемога над БК Запоріжжя-ZOG (1 лютого)

Кращий гравець відрізка: Нікола Вуйович

Харків’яни провели досить не поганий відрізок, як для аутсайдера сезону і другий місяць поспіль займають місце в середині нашого рейтингу. Політехнік здобув ряд важливих перемог, які пристойно наблизили команду Арабаджи до Миколаєва та БІПИ, які здавалися недосяжними ще півтора місяця тому. Зараз, при певному збігу обставин, харків’яни можуть навіть поборотися за першу шістку. Правда, для цього їм критично не вистачає одного гравця передньої лінії. Йованович виявився куди більш якісним гравцем, ніж здавалося на перший погляд, і Нікола Вуйович дуже стабільний у своїх уміннях. Команда досить не погано і в них є всі шанси на потрапляння у першу шістку. У березні Політехніку приймати фінал Кубка України, щоправда, дуель з Дніпром не залишає команді особливих шансів на папері. Однак харківська команда постарається здивувати суперника. Нас, щонайменше, вона вже здивувала.

4(+2). БК Будівельник (16/8; цього місяця 2-3)

Кращий матч відрізка: перемога проти БІПИ (2 лютого)

Кращий гравець відрізка: Руслан Отверченко

Не знаю, що коїться з Будівельником, але минулого місяця команда зазнала два програши, цього місяця – три поразки. На мою думку торішній чемпіон Суперліги не повинен так виступати в чемпіонаті. Поразки Черкаським Мавпам і Хіміку в одне очко можна списати на не везіння, але поразка БК Запоріжжю взагалі в голові не вкладається. При цих трьох поразках кияни перемогли дві команди, які взагалі зараз не “грають” – Миколаїв і БІПу. Все досить не зрозуміло у столичної команди. Зрозуміло тільки те, що без підсилення складу команда не виграє Суперлігу у цьому сезоні.

3(0). БК Хімік (12/11; цього місяця: 3-2)

Кращий матч відрізка: перемога над Будівельником (4 лютого)

Кращий гравець відрізка: В’ячеслав Петров

Якщо коротко, то Хімік сильніше середняків, але слабкіше лідерів. Звучить трохи дивно, в контексті того, що команда з Южного переграла Будівельник, однак якщо згадати хід тієї зустрічі, перемогу господарів можна списати скоріше на епізодичний сплеск, ніж на щось більш стабільне. До того ж до цього Хімік не впорався з Черкаськими Мавпами на своєму паркеті, а це досить симпатична поразка від команди з Южного. В турнірній таблиці Хімік спокійно йде на четвертому місці. На мою думку, команда Віталія Степановського вище вже не підніметься, але і нище не опуститься. Тому чекаємо на плей-офф. Можливо саме там южненці зуміють вистрілити й забрати до себе заповітний трофей.

2(0). БК Дніпро (22/2; цього місяця: 5-0)

Кращий матч відрізка: розгромна перемога над Політехніком (11 лютого)

Кращий гравець відрізка: Станіслав Тимофеєнко

І черговий місяць команда Журавльова знаходиться у чудовій формі. П’ять перемог впродовж цього місяця тому підтвердження. Дніпро має більш ніж солідний відрив від другого місця, демонструючи якісний баскетбол. Очевидно, в Дніпрі не форсують повернення в стрій Сергія Загреби, але центровий зараз команді знадобився. Цей козир лідери чемпіонату тримають в рукаві, приберігаючи його на плей-офф. В іншому, Дніпро залишився кращою командою сезону з великим відривом, хоча видно, що гра, напрацьована за зиму, цілком може вилізти назовні в найнеочікуваніший момент ближче до вирішальних ігор. Тому завдання тренерського штабу Дніпра досить просте — розкласти сили з решти дистанції регулярки так, щоб потім показати кращий баскетбол у квітні-травні. Чекаємо на цікаву та ефективну гру вже в плей-офф.

1(0). БК Черкаські Мавпи ( 16/8; цього місяця: 5-0)

Кращий матч відрізка: перемога над Будівельником ( 9 лютого)

Кращий гравець відрізка: Олександр Кольченко

Черговий шикарний місяць у виконанні Черкаських Мавп. Вони як і Дніпро здобули п’ять перемог у лютому і боротьба за друге місце Суперліги тільки починає набирати обертів. Зараз Мавпи, які залишилися без класичних бігменів, заграли в дуже швидкий баскетбол, і в цьому сенсі нагадують Дніпро. Щонайменше, у біло-чорних вистачає атлетизму на всіх інших позиціях, щоб компенсувати недостачу габаритів. Потенційне повернення Дмитра Скапинцева додасть Мавпам габаритів при необхідності, хоча команді Максима Міхельсона ще належить провести роботу над стабілізацією гри задньої лінії — Беллфілд і Бояркін моментами не дотягують до рівня Кольченко і навіть Кобця. Але склад команди зараз є дуже боєздатним, тому у боротьбі за другу сходинку Суперліги я буду вболівати за команду з Черкас. Класний відрізок вони проводять.

* – порівняно з місцем команди в минулому рейтингу

Катков Іван