Плей-оф Суперліги. Миколаїв продовжив серію з Київ-Баскетом

1

На домашньому майданчику «корабели» зробили невелике спортивне диво, відігравши двозначне відставання в рахунку по ходу другої половини матчу з Київ-Баскетом і вирвали важку перемогу в овертаймі. Тепер доля протистояння четвертої і п’ятої команд регулярного сезону буде вирішуватися в столиці.

МБК Миколаїв – Київ-Баскет 103:94 ВІД (25:31, 19:16, 15:24, 26:14, 18:9)

МБК Миколаїв: Зотов (20 + 8 передач), Тонченко (6), Омоера (18 + 11 підбирань + 4 передачі + 4 перехоплення), Давидюк (5 + 6 підбирань), Адедіран (15 + 8 підбирань) – старт; Попов (20 + 5 передач + 4 втрати), Приймак (12), Анікієнко (4), Хохоник (3), Мусієнко.

Головний тренер: Віталій Черній.

Київ-Баскет: Горобченко (3), Крік (24 + 7 передач + 3 перехоплення), Крутоус (24), Челован (7), Нванкво (3) – старт; Сандул (10 + 5 підбирань + 2 блок-шота), Латкович (7 + 5 підбирань + 4 передачі), Луценко (7), Носков (5 + 5 підбирань), Петров (4 + 10 підбирань + 6 передач + 2 блок-шота + 5 втрат).

Головний тренер: Євген Мурзін.

Рахунок в серії – 1: 1.

До середини четвертої чверті підопічні Євгена Мурзіна успішно експлуатували тактику, яка принесла їм успіх у домашньому поєдинку серії – столичні баскетболісти перекривали шлях у власну трисекундну зону і не дуже переживали за оборону периметра, оскільки «корабели» в відсутність Олексія Онуфрієва відверто слабо атакували навіть на рідні кільця з дальньої дистанції.

За п’ять з половиною хвилин до закінчення основного часу Київ-Баскет мав, здавалося б, комфортну перевагу в десять очок, але не зумів оперативно перебудуватися, коли у господарів все-таки полетіло із-за дуги. «Бомби» Віталія Зотова і Сергія Попова лягли в основу рятівного для Миколаєва ривка 16:6, який перевів поєдинок в овертайм, причому обидві життєво важливі для дружини Віталія Чернія триочкові спроби захисники виконували з мінімальним опором – тоді як самі «корабели» грунтовно додали в обороні по ходу поєдинку і зуміли стримати Моріса Кріка.

Головним же героєм додаткової п’ятихвилинки став Кіт Омоера: на старті овертайму він здійснив два перехоплення поспіль, не дозволивши Київ-Баскету скористатися прикрою помилкою Зотова в нападі, після чого послідовно реалізував два «трюльники» і забив ефектний данк у швидкому нападі.

Третій і вирішальний поєдинок серії відбудеться 2 квітня в Києві, і в ньому Київ-Баскету, схоже, доведеться щось змінювати – методом спроб і помилок «корабели» розкусили команду Мурзіна, поки не одержує належної віддачі від Мілоша Латковича з Аароном Нванкво. На емоційному підйомі Миколаїв спробує другий рік поспіль піднести гучну сенсацію і пробитися в півфінал сезону, і тепер це вже не здається неможливим навіть з урахуванням травми Онуфрієва.