Плей-оф Суперліги. Дніпро проходить Хімік на шляху до фіналу сезону

Дніпряни закривають серію нервовою перемогою в четвертому матчі.

Півфінал, серія до трьох перемог, матч №4

Хімік — Дніпро 69:75 (13:18, 15:19, 13:24, 28:14)

18 квітня 2018 року. Південний. УСК «Олімп»

Хімік: Колтер (5 + 4 передачі), Рябчук (4), Еріанс (24 + 5 перехоплень), Мальчевський (8 + 4 підбирання), Антипов (4) — старт; Петров (2 + 6 передач + 5 втрат), Павлов (13), Марченко (6), Сидоров (3).
Головний тренер: Віталій Степановський

Дніпро: Вільховецький (15 + 5 підбирань), Шундель (4 + 5 втрат), Ревзін (6), Глєбов (17 + 7 підбирань), Тимофеєнко (20 + 13 підбирань) — старт; Закурдаев (3), Шевченко (7 + 9 підбирань), Мироненко (3 + 4 підбирання), Сізов (0 + 7 підбирань + 4 передачі).
Головний тренер Денис Журавльов

Рахунок у серії — 1:3.

Відсутність Олександра Мішули, який пропустив матч через травму гомілкостопа, змусило Дениса Журавльова дещо видозмінити ігровий малюнок своєї команди. Дніпро грав трохи повільніше в нападі і куди агресивніше в захисті.

Заготівля працювала протягом всієї першої половини: Дніпро щільно оборонявся на периметрі, дабл-тіми забезпечили кілька важливих перехоплень, але ключовим аспектом переваги гостей стала тотальна перевага на підборах — 14:33. Зрозуміло, що деякі підбори були третіми шансами після кількох промахів, а деякі навіть треті-четверті шанси не перетворилися в очки, але Дніпро мав більш ніж солідну перевагу на щитах, що укупі з агресивною грою Миколи Вільховецького (15 очок за половину) і непоганим відсотком реалізації дальніх кидків (5/14) забезпечило дніпрянам 9 очок переваги за підсумками половини (28:37).

У третій чверті масштаб проблем Хіміка тільки виріс. Южненці продовжили відверто зливати свій щит, даючи Дніпру неймовірну кількість можливостей для атак. Дніпряни, в свою чергу, продовжили вести боротьбу проти великих і обмежувати простір супернику в нападі, а також непогано влучати здалеку. Дніпро дуже методично збільшував перевагу по ходу всієї десятихвилинки (найактивніше працював Дмитро Глєбов), а після триочкового Володимира Шевченка на 28-й хвилині гандикап вперше сьогодні досяг позначки в 20 очок. Слідом отримав дискваліфікацію Олександр Рябчук, а Станіслав Тимофеєнко реабілітувався за всі промахи з-під кільця перехопленням і очками в швидкому відриві. Той же Тимофієнко закрив чверть з проходу — 41:61 за підсумками 30 хвилин.

До речі:  Черкаські Мавпи та Дніпро стартують у Кубку Європи ФІБА з першого раунду кваліфікації

Однак у четвертій чверті гості вирішили створити інтригу своїми руками. Занадто збившись на триочкові кидки, навіть при збереженні переваги на підборах, Дніпро послабив хватку в захисті і став допускати масу втрат, які виводили суперника в швидкі прориви. Поступово різниця в рахунку почала танути, а коли п’ятий фол в абсолютно необов’язковою ситуації отримав Тимофеєнко, Хімік відчув запах крові. Ведені Остіном Еріансом, южненці швидко скоротили різницю до 10 очок, потім до семи. Однак на цьому рубежі дніпряни южненців зупинили і виграли дорогоцінні хвилини.

Коли ж здалося, що Дніпро зупинив ривок Хіміка, Шундель вивів Еріанса на відкрите кільце і зупинив його тільки ціною неспортивної фолу. Хімік скоротив різницю до трьох (!) очок, але тут на допомогу прийшов Володимир Шевченко — він зробив ключовий підбір у нападі, після якого забив фактично два переможні очки.

В наступному володінні арбітри не угледіли фолу при кидку Марченко, а Глєбов був точний з лінії штрафних. Потім його почин підтримав Ревзін.

Незважаючи на всю трепку останньої чверті, тотальна перевага на щитах (26-56) і зароблений за перші 30 хвилин гандикап, таки виводить Дніпро у фінал. 24 квітня, у першій грі фінальної серії, дніпряни зіграють з Черкаськими Мавпами.