Підсумки тижня в НБА

Підходить до завершення черговий тиждень регулярного чемпіонату в НБА. Команди поступово бронюють собі місця в плей-оф, але «регулярка» продовжується, тож для деяких клубів ситуація може змінитися. Особливо це стосується тих, хто не забезпечив собі путівку в квітень.

Схід

Клівленд-Маямі
Heat Zone

На сході незмінним лідером залишається «Торонто». Після того, як «Бостон» здав позицію, перша команда Східної конференції не змінюється і навряд чи «Динозаври» провалять кінцівку регулярки. Команда з Канади протягом тижня програла серйозним суперникам – «Оклахомі» й «Клівленду», але більшість матчів виграє, тож у підопічних Кейсі все буде добре.

«Бостон» іде на другій позиції і команду все влаштовує. «Селтікс» непогано грає і без Ірвінга, тож наставнику команди поки що немає чого переживати. А от у колишньої команди Кайрі – «Клівленда» не все в порядку. У ЛеБрона Джеймса і компанії 43 перемоги – на одну більше, ніж в «Індіани» й «Філадельфії». Між цими клубами продовжується боротьба за місця з п’ятого по третє.

Внизу турнірної таблиці на Сході також цікаво. Групу останніх трьох команд очолює «Вашингтон». Далі йдуть «Маямі» та «Мілвокі». У клубів по 40, 39 і 38 перемог відповідно. «Детройт» серйозно відстає від восьмого місця (на п’ять перемог), тому поки що в якості претендента на плей-оф не розглядається. Саме між трьома вищевказаними командами загострюється боротьба. Вони всі в межах плей-оф і, скоріш за все, будуть грати в квітні. Однак є стимул підніматися вище в таблиці, щоб не натрапити в першому раунді на майже непереможний «Торонто» чи на майже непереможного ЛеБрона Джеймса.

Захід

До речі:  Джоел Ембід пропустить тиждень через травму коліна
Портленд-Оклахома
AP

«Х’юстон» установив рекорд клубу, здобувши 59 перемог у регулярному чемпіонаті – поки що на п’ять вікторій більше, ніж у «Голден Стейт». Все йде до того, що «Ракети» виграють Західну конференцію в «регулярці», тим більше, що у «Воїнів» почалися проблеми з травмами.

Із першими двома місцями, напевно, все ясно, оскільки «Голден Стейт» має перевагу над «Портлендом» в 10 перемог. Але саме з команди Лілларда починається все найцікавіше. У «Портленда» 44 перемоги – рівно стільки, як і в «Оклахоми», з якою команда зійдеться в наступному матчі. Однак у останніх на дві поразки більше. Далі йдуть «Сан-Антоніо» і «Новий Орлеан», у яких по 43 перемоги. За ними розміщуються «Мінесота» – 42 перемоги, і «Юта» – 41 вікторія. Поки що за межами плей-оф «Денвер», але в команди всього на одну перемогу менше, ніж у «Юти».

Ситуація на Заході дуже цікава. Протягом наступного тижня багато чого може змінитися: хтось, можливо, вийде із зони плей-оф, і деякі команди, ймовірно, поміняються місцями. Захід, як годиться, добряче інтригує в кінці регулярного чемпіонату. Практично всі команди із вісімки, крім перших трьох, можуть провести як позитивні, так і негативні відрізки, що суттєво вплине на ситуацію в таблиці. Не варто також відкидати «Лос-Анджелес Кліпперс» – команда Дока Ріверса поганенько йде, але до вісімки може й дотягнутися. Якщо на Сході команди борються за те, щоб не грати з конкретним противником, то на Заході команди продовжують змагатися заради того, щоб просто пройти в плей-оф.

Сергій Завалко,

UkrBasket