Підсумки фінальної серії між Черкаськими Мавпами та Дніпром

40dcf1ada73990cc487fd5575d9134fa

Черкаські Мавпи здолали Дніпро в третьому матчі фінальної серії з рахунком 79:66 і стали вперше чемпіонами України.

Якщо говорити відверто, то Черкаські Мавпи виглядали краще дніпрян у серії. Перші два матчі, які відбулися в Дніпрі були рівними. В тих матчах черкащани спочатку перемогли з різницею в одне очко (75:76), а згодом вигризли перемогу з різницею в чотири очка (72:76), таким чином майже гарантувавши собі чемпіонство. Все-таки, дві виїзні, хоч і не впевнені, але перемоги над переможцем регулярки мали велике значення для подальшої боротьби. До слова, боротьби у третьому матчі серії не було. Вже у першій половині зустрічі черкаська команда дала відповідь на запитання – хто стане чемпіоном Суперліги 2018.

Можливо, відсутність Олександра Мішули вплинула на результат, а можливо “мавпи” просто переграли свого суперника. Звісно відсутність Мішули була помітною, але в такій команді, як Дніпро, я думаю, що заміну одному гравцю можна знайти. Станіслав Тимофеєнко повинен був грати і за себе, і за того хлопця, що він і намагався робити. Лідер Дніпра провів чудовий сезон і завершив його гарною грою у фіналі, хоч дніпряни не виграли. Звісно, варто відмітити Глєбова, який на своєму рівні провів тільки перший матч з черкаською командою, де він набрав 18 очок, 8 підборів та 5 асистів. Другий матч зіграв трохи гірше – 15 очок й 5 асистів, а третій матч серії й взагалі провалив. Всього два очки для гравця такого рівня це не показник. Ось вам і результат 79-66. Що ви хотіли побачити, якщо з дніпрян грає тільки Тимофеєнко (21 очко та 6 підборів у третьому матчі). Це просто провал. Чемпіони регулярки зіграли не на своєму рівні. Побажаємо успіхів підопічним Журавльова у наступному сезоні.

Що стосується Черкаських Мавп, то відразу варто сказати, що командна гра була на дуже високому рівні. Рідко гравці тягнули ковдру на себе і не відпасовували на партнерів, які були у кращих умовах для атаки кільця.  Це помітно навіть по статистичних показниках гравців. В усіх трьох матчах серії у мавп відразу в 4-5 гравці було 10+ очок. Звісно, виділяються лідери Кольченко та Конєв, насамперед своєю грою, але вся команда грала на дивовижному рівні. Хлопці розуміли, що треба робити з м’ячем. А в потрібний момент, лідери команди брали ініціативу у свої руки й це допомогло здобути результат. Наприклад, як у першому матчі серії прохід Олександра Кольченка за три секунди до кінця основного часу приніс перемогу черкаській команді. З цього усе і почалося. Надалі команду з Черкас було зупинити дуже важко. У Дніпра цього зробити не вийшло.

Катков Іван