П’ять найбільш провальних трансферів сезону НБА 2017/18

USA_Kyrie-Irving-vs.-Isaiah-Thomas

НБА – одна з кращих професійних ліг у світі. Одна з речей, які роблять її особливою – система, заснована на умінні укладати угоди. Далеко не завжди генеральні менеджери клубів НБА відпрацьовують свою високу зарплату. Оглядачі сайту Sportster виділили 5 найгірших трансферів сезону НБА 2017/18.

1) “Клівленд” обміняв Кайра Ірвінга на Айзею Томаса

Коли з’явилася новина про те, що Кайра Ірвінг запросив обмін з “Клівленд Кавальєрс”, усім стало ясно, що клуб якимось чином спробує переконати гравця. Тим не менш, “Кавальєрс” раптово уклали божевільну угоду з “Бостон Селтікс”. Ірвінг перейшов в “Бостон”, а “Клівленд” отримав хлопця, який значився в гонці за MVP в попередньому сезоні – Айзею Томаса, елітного оборонного гравця Джея Краудера і пік першого раунду драфту НБА від “Бруклін Нетс”.

Багато шанувальників і аналітики спочатку думали, що “Клівленд” більшою мірою виграв від цієї угоди. Але виснажливий сезон НБА довів, що все було з точністю до навпаки. Ірвінг успішно виступав у “Бостоні” і привів команду до одного з кращих показників в Східній конференції. Між тим, “Кавальєрс” довелося обміняти віх гравців, отриманих за Кайра, щоб врятувати атмосферу в роздягальні.

2) “Кліпперс” підписали Данило Галлінарі

Якщо є один чоловік, якого Данило Галлінарі може звинуватити в невдалому розвитку своєї кар’єри, їм має бути Кармело Ентоні. Галлінарі був центральним елементом команди “Нью-Йорк Нікс”, яка грала, мабуть, самий якісний баскетбол у своїй новітній історії, перш ніж фронт-офіс вирішив обміняти чотирьох кращих гравців, щоб отримати Ентоні.

Навіть після відходу з “Нью-Йорка” Галлінарі продовжував бути одним із самих надійних скорерів серед легких форвардів ліги і утримував середню оцінку результативності за кар’єру в 15,3 очок за гру. Проте, коли “Кліпперс” вирішили підписати Галлінарі минулого літа, вони явно невдало вклали свої гроші, оскільки італієць провів на майданчику лише 21 гру і безумовно не виправдав свій трирічний контракт на суму 65 мільйонів доларів.

3) “Клівленд” підписав Дуейна Уейда

Даний трансфер здавався цілком логічним на момент свого заключення. Шанувальники “Клівленда” були в захваті від того, що в їх складі команди з’явився майбутній член Залу слави і хороший друг Леброна Джеймса.

До речі:  Янніс Адетокунбо і ЛеБрон Джеймс зберігають лідерство в голосуванні за учасників матчу всіх зірок НБА

Здавалося, що підписання Уейда не несло для “Кавальєрс” великих ризиків. Але, вони однозначно були б кращою командою, якби вирішили обійти Дуейна стороною.

Всі помилялися щодо придатності Уейда для “Клівленда”. Можливо, через конкуренцію з Джей Ар Смітом або через безліч проблем в роздягальні “Клівленда”, але так чи інакше все закінчилося тим, що Уейда перед дедлайном обміняли в “Майамі Хіт” за пік другого раунду.

4) “Бруклін” придбав Д’анжело Рассела

Д’анджело Рассел почав свою кар’єру в НБА, коли багато прогнозували йому роль спадкоємця Кобі Брайанта в “Лос-Анджелес Лейкерс”. Виявляється, все було не зовсім так, як “Лейкерс” думали про Рассел. У клубі сподівалися, що він стане дійсно хорошим гравцем, але Рассел не виправдовував очікувань.

“Бруклін Нетс” дуже потребували зміни пейзажу і вирішили обміняти Брука Лопеса і пік першого раунду драфту в “Лейкерс”, щоб отримати до кінця не реалізувавшого свій потенціал Рассела. Все було б не так погано для “Нетс”, якщо б під тим піком першого раунду не був обраний Кайл Кузма.

5) “Бостон” підписав Гордона Хейворда

Хтось може не погодитися з таким категоричним судженням, але підписання Гордона Хейворда стало невдалим ходом для “Бостон Селтікс”. Не можна заперечувати, що Хейворд – один з кращих гравців в світі, але також не можна заперечувати, що шанувальники “Бостона”, ймовірно, дуже засмучені тим, що не змогли побачити, як він грає весь перший рік після підписання максимального чотирирічного контракту на суму 128 млн доларів.

Не можна звинувачувати баскетболістів за отримання важкої травми, особливо за такий випадок, як у Гордона. У той же час, він не грав весь сезон. Можна розглядати це як втрачену можливість для “Бостона”, оскільки “Селтікс” могли б зберегти багато вільних коштів у платіжній відомості і поборотися за Леброна Джеймса або Полп Джорджа в майбутнє міжсезоння.