Оскар Беллфілд: намагаюся вивчити якомога більше про Україну

oscar

Американський захисник Оскар Беллфілд нещодавно пройшов трай-аут у Черкасах. У складі «Мавп» він провів три матчі, в яких Беллфілд продемонстрував хороші здібності плеймекера. Нині новачок адаптовується у новому місті та команді. Під час одного з тренувань прес-служба клубу поспілкувалася з Оскаром. Баскетболіст поділився враженнями від перших тижнів у Черкасах та висловив свої сподівання й очікування від гри в чемпіонаті.

– Оскаре, ти в Черкасах вже кілька тижнів. За цей час встиг освоїтися? Як тобі місто?
– Місто досить гарне. Не дуже велике, не дуже мале, натомість затишне. Мені подобається.

– Які в тебе очікування від гри в Черкасах?
– Ставати кращим. Міцнішати командно і вигравати. Головне завдання – вигравати, відчувати один одного на майданчику, ставати міцнішими. Ми всі представляємо одну організацію, нам потрібно бути однією сім’єю. Ми вже турбуємося один за одного, б’ємося один за одного. Із таким настроєм продовжимо перемагати й далі.

– Ти новий гравець у командні. Що можеш сказати про мікроклімат в колективі, командну хімію?
– Ми звикаємо один до одного. Намагаємося знайти спільний ритм. Вже виграли кілька матчів разом. Це вселяє оптимізм. Впевнений, що далі ставатимемо все сильнішими. Командна хімія зростає. До того ж, зараз у нас пауза в чемпіонаті. Ми намагаємося використати її сповна, дізнатися більше один про одного, здружитися. У нас хороший командний дух, тому все тільки налагоджуватиметься.

– Ти вже провів кілька матчів. Що можеш сказати про рівень українського чемпіонату? Щось дізнавався про Україну і про чемпіонат, перед тим як прибув сюди?
– Не дуже, якщо чесно. Тому зараз я намагаюся вивчити якомога більше. Потроху дізнаюся щось нове, про місто, про культуру, країну. Стосовно чемпіонату – рівень хороший. Усі, з ким ми грали – конкурентоспроможні. Не важливо з ким ти граєш, всі виходять і викладаються на повну. Конкуренція хороша – це добре.

– У чемпіонаті Болгарії ти був кращим асистентом ліги. Яке головне завдання перед собою ставиш в Україні?
– Робити все, щоб команда перемагала. Тому робитиму все. Якщо стану лідером по передачам – так і буде. Набирати очки, стати кращим захисником, будь що. Я готовий робити все, щоб ми перемагали. Це головне.

– Ти продемонстрував хороше бачення майданчика у перших матчах. Віддавав кілька хороших передач на Шахіда і Марвіна. Ось це бачення – це твій головний актив на майданчику?
– Так, безперечно. Я люблю робити людей щасливими. Рухати м’яч, віддавати передачі, які завершуватимуться очками – це те, чим мені подобається займатися. І коли партнери використовують мої передачі, це чудово. Окрім цього потрібно добре грати в захисті, щоб організовувати швидкі атаки, швидкі прориви і робити шоу. Високий темп гри, більше атак, більше шоу, аллей-упів, яскравих передач. У нас це непогано виходить.

– Як працюєш над цим, над розіграшем м’яча?
– Я над цим працював з юного віку. А коли стаєш дорослішим, тоді розумнішаєш, бачиш нові речі, з іншого кута. Так і на майданчику. Щоб бачити партнерів відкритими, потрібно відчувати їх. Тому важлива зіграність. Чим більш зіграна команда, тим легше розуміти, де і хто буде відкритим, щоб віддати туди пас. Це процес, і ми працюємо над цим.

– Зараз пауза в чемпіонаті. Деяких гравців немає, вони у збірній. Наскільки важлива ця пауза для тебе? За цей час ти можеш повчити командні комбінації, взаємодії, адаптуватися в команді. Чи для тебе краще проходити це крізь матчі?
– Не можу сказати чи краще це, чи гірше. Ми продуктивно зараз витрачаємо час. Вивчаємо, звикаємо один до одного. Хороший час для налагодження взаємодії. А коли всі прибудуть до розташування команди ми вже ретельніше готуватимемося до конкретних матчів. Награватимемо комбінації і схеми. Я думаю, все буде добре.

– Як почуваєшся у фізичному плані?
– Зараз я добре себе почуваю. Я бігав, працював у тренажерному залі із тренером з фізичної підготовки. Багато грали 4-на-4, 3-на-3. Тому зараз маю значно кращий стан, ніж тоді, коли прибув. Ми наполегливо працюємо і це має дати позитивний результат.

Джерело: fbu.ua