Олексій Онуфрієв: потрібен час зігратися і звикнути

ОНУФРИев-тит

Капітан МБК Миколаїв Олексій Онуфрієв в інтерв’ю клубній прес-службі оцінив ступінь готовності своєї команди до старту у Суперлізі Парі-Матч. Інформацію для аналізу надав Меморіал Говорунова і Таслицького у Дніпрі, у якому миколаївці взяли участь.

– Дніпро – моє рідне місто. Завжди приємно повертатися до нього. Коли був юним, завжди було присутнє хвилювання під час ігор, бо я вже грав за Миколаїв. Цього разу мама і брат були на трибунах під час турніру, вболівали і підтримували мене. Інші ж ігри сезону вони дивляться в інтернеті. Прагнув якомога краще проявити себе перед ними.

– Як оціниш виступи команди у Дніпрі?

– Після турніру у Миколаєві ми мали день перепочинку, одне тренування у залі, потім переїхали до Дніпра. Через це була присутня втома, не змогли тримати того ритму гри, який мав місце у Миколаєві. До того ж, у першому півфіналі Дніпро грав достатньо жорстко – це ускладнювало нам завдання створювати комбінації і роздавати передачі. Команда прагнула викладатися і на Одесу сил вже забракло. Хоча і перевели гру в овертайм, але у вирішальній п’ятихвилинцы суперник виявився свіжішим, влучнішим. До того ж у нас був перебір фолів. Команда перебуває у процесі награвання схем – намагаємося виконувати тренерські установки, щоб використовувати їх в іграх протягом сезону. У нас у складі є два новачки – Давидюк і Носков, треба налагодити з ними взаємодію. Незвично, що універсальний виконавець Носков грає першого номера, допомагає Тонченку. Потрібен час зігратися і звикнути.

– На зборах заклали фундамент на сезон?

– Збори були дуже важкими, з навантаженнями – це приносить користь. Через мій вік бувають відрізки у грі, коли втомлююся. Та це швидко минає і ти продовжуєш грати. Якщо того вимагатиме ситуація – й усі 40 хвилин відіграю. Тренер ставить завдання здійснювати постійний пресинг на суперника – через це, буває, бракує сил на увесь матч.

– Які враження від презентації команди у театрі?

– За 16 років у Миколаєві вперше була така презентація команди перед новим сезоном. Захід був красиво організований, усе викликало приємні емоції. Відчувається, що президент клубу Микола Бобров прагне зробити усе найкращим чином. І для нас, і для міста в цілому. Ми своєю чергою спробуємо його не підвести.

– Ще не випробував подарунок – спінінг?

– Не встиг ще. Це чудовий подарунок, але часу на риболовлю поки що нема, хоч це моє давнє захоплення. Зараз є справи важливіші – командна робота.

– Які очікування від турніру у Запоріжжі?

– У запасі є трохи часу, проведемо роботу над помилками, відпочинемо, графік не такий жорсткий. Давалося взнаки, що до цього грали два турніри поспіль. Думаю, тепер демонструватимемо кращий баскетбол, налаштовуємося тільки на перемогу.

– За календарем ви саме Запоріжжя приймаєте у першому турі.

– Ось у Запоріжжі і подивимося, який суперник очікує нас у Суперлізі. Поки невідомо, що у них за склад, але за прізвищами нічого особливого. Ми вже неодноразово доводили, що з усіма можна боротися. Наприклад, Харків має 6 легіонерів, а ми їх обіграли. Поки не розкриватимемо своїх секретів до початку чемпіонату.

– Які плани на сезон? Сподіваюся, це не останній твій сезон?

– Якщо травми не підведуть, я завжди готовий грати. Будемо прагнути максимально грати, радувати своїх прихильників, боротися за медалі, не підвести ані відданих фанів, ані керівництво клубу.