Нерезультативний матч в Южному завершився перемогою київської команди

017-8412-1015×675

У центральному матчі тижня зіграли команди, які минулого сезону дійшли до фіналу – чемпіон України київський Будівельник і віце-чемпіон южненський Хімік. Обидва колективи у минулому турі зазнали несподіваних поразок. Южненці, програли команді із Черкас, схоже, не впоралися з навантаженнями, які навалилися на команду у зв’язку з щільним графіком. Сам наставник южненців Віталій Степановський зізнався після поразки від Мавп, що його команда просто перевтомилася в зв’язку із тим, що вони грають у Кубку Європи ФІБА. Хоча, чесно кажучи, грають – це не те слово яке треба говорити про БК Хімік і цей кубок. Краще сказати правду, а саме те, що команда програла всі матчі. Мало того, що вона їх програла, так і боротьби за перемогу майже в жодному матчі не було. Можна сказати, що в команди із Южного чорна полоса яка продовжилася і в матчі з чемпіоном України – київським Будівельником.

Будівельник зазнав поразки в Одесі, програвши кінцівку місцевій БІПІ. Хоча команда виглядала впевнено і мала змогу на чергову перемогу. У команди Володимира Коваля свої проблеми: з пошкодженням грає форвард Макс Конате, вибув з гри через травму Віталій Вінтоняк. Тож на позиції 4-го номера у столичного клубу дуже великі проблеми, які важко було виправити, варто сказати, що у столичної команди це вийшло.

Беручи до уваги склади команд, то на папері читалася перемога БК Хіміка, насамперед через те, що київська команда зазнала значних кадрових втрат гравців основного та резервного складу. Повинин був допомогти южненцям здобути перемогу і фактор рідних стін, але вболівальник не схотів приходити на центральний матч  тижня і можна припустити, що трибуни не були заповнені навіть на половину. Таким чином фактор домашньої арени майже нівелювався.

Сама гра розпочалася досить жваво і БК Хімік вже за три хвилини вів з рахунком 6-0, але погана результативність в подальшому завадила господарям втримати перевагу в першій чверті, яка завершилася + 3 на користь БК Будівельника. Відразу дві неприємних ситуації для чемпіона трапилися в другій чверті. Володимир Коваль на екваторі десятихвилинки отримав дискваліфікуючий фол. Наставник киян занадто емоційно і навіть трохи агресивно відреагував на неправильне, на його думку, рішення судді. Згодом, Михайло Анісімов кульгаючи залишив майданчик. Центровий столичного клубу невдало приземлився і підвернув гомілкостоп. Однак столична команда не розклеїлася і грала досить гідно. Гру в свої руки взяв легіонер БК Будівельника Генрі Дугат, який за рахунок своїх індивідуальних дій домоміг гостям піти на велику перерву з перевагою в чотири очки. Як Хімік не намагався вийти вперед по перерві в них нічого не виходило. Рахунок зрівнявся за дві хвилини до кінця зустрічі, але гру знову ж таки в свої руки взяв Дугат, який проліз у фарбу і ефектним кидком вивів Будівельник вперед. У команди із Южного ще була нагода для того, щоб відігратися, але вирішальний кидок також було заблоковано Генрі Дугатом. Саме він, на мою суб’єктивну точку зору, став гравцем матчу з 20 балами у активі.

До речі:  Будівельник має намір брати участь у наступному сезоні Суперліги, незважаючи на борги в 1 мільйон доларів і санкції ФІБА

Підбивши підсумки цього матчу можна сказати, що цей не результативний поєдинок закінчився перемогою столичної команди, які грали трохи краще, насамперед через реалізацію трьохочкових і команду гру. На це БК Хімік відповів індивідуальними діями різних гравців, які в кінцівці нічого не змогли придумати для останнього точного влучення. Невпевнена перемога гостей:

Хімік – Будівельник 58:62 (12:15, 15:16, 17:14, 14:17)

Таким чином, БК Будівельник повертає собі переможну ходу і в наступному матчі гратиме проти МБК Миколаїв у столичному Палаці спорту. Думаю повинні спокійно здобувати чергову перемогу. БК Хімік в свою чергу знову програє і якщо брати до уваги матчі Кубку Європи ФІБА, то для южненців це шоста поразка поспіль. Чорну полосу вони будуть намагатися виправити в матчі проти Політехніка.

Для вас матч дивився і аналізував Катков Іван.