Максим Пустозвонов: перемоги на ЄвроБаскеті прийдуть, якщо добре захищатимемося

pust

fbu.ua повідомляє про цікаве інтервью з Максимом Пустозвоновим.Гравець національної чоловічої збірної України Максим Пустозвонов в останній день зборів команди перед відльотом на чемпіонат Європи констатував – свого Кобі Браянта у збірній нема, тож на ЄвроБаскеті запорукою успіху буде командна гра.

– Зараз вже усе гаразд. Тренуюся у загальній групі. А невеликі проблеми були зі спиною, потягнув м’яз у тренажерній залі. Останній день підготовки – усе, що могли, вже зробили. Вже як підготувалися, так і підготувалися. Треба їхати, грати, викладатися на сто відсотків у кожній грі. Справді, не дуже задоволені результатами контрольних матчів. Але для нас не завжди був важливий результат того чи іншого спарингу. Ми більше приділяли уваги нашим тактичним напрацюванням, дивилися, які комбінації виходять краще, які навпаки. Які треба обрати, які залишити, які прибрати. Зараз вже менше «фізики» у нас, більше працюємо над комбінаціями суперника. Найближча гра у нас з німцями, То ж ми конкретно готуємося саме до збірної Німеччини, аналізуємо її гру, розбираємо відео, комбінації, робимо усе, що треба в таких випадках.

– Збірна України пробилася у фінал чемпіонату Європи за додатковими показниками, ми не найсильнішими виглядаємо. За рахунок чого можна успішно виступити там?

– Моя думка – тільки за рахунок захисту. Будь-яка перемога на ЄвроБаскеті прийде тільки за умов надійної гри у захисті. А у нападі – тільки командна гра. У нас нема такого, що у складі команди грає, скажімо, який-небудь Кобі Браянт, що здатний самотужки вирішити долю матчу. Тому наша сила тільки у командному дусі, командному нападі і у першу чергу – у командному захисті. Це сто відсотків.

– Те що тренер до останнього витримував паузу щодо визначення остаточного складу якось позначається на мікрокліматі у команді?

– Ні. Це рішення тренера. Усі працюють на сто відсотків. Усі хочуть потрапити до збірної. Але останнє слово – за тренером. Чекати недовго.

– Ти бачиш себе на майданчику в Ізраїлі?

– (додає впевненості в інтонації – ред.) Звичайно бачу!

– Кирила Фесенка бракує більше на майданчику чи в роздягальні?

– Думаю, і там, і там бракує. Він дуже б допоміг нам у нападі, насамперед з його вмінням грати спиною. Ну, і звичайнож Кирило один з найдовіченіших гравців, «стариків». По 30 років вже нам – мені, Славі (Кравцову – ред.) і Кирилові. Та й у роздягальні Фесенка не вистачає – його жартів, його гумору. Ми усі знаємо – він позитивна людина. Але таке життя.

– Хто ж тоді перейняв роль балагура у роздягальні?

– Усі потрошку, напевно (посміхається – ред.). Зараз у нас Пустий, (виправляється – ред.) Пустовий, напевно, найбільший гуморист на сьогодні.