Максим Міхельсон: хочемо переконливо обігрувати навіть такі команди, як Будівельник

МИХЕЛЬСОН

Вже найближчої п’ятниці розпочнеться чемпіонат України у найцікавішому з точки зору вболівальницької уваги Дивізіоні: Суперлізі Парі-Матч. Центральним матчем першого туру буде БК Будівельник – Черкаські Мавпи у столичному СК Меридіан. Головний тренер гостей Максим Міхельсон розповів про стан справ у своїй команді, яка розпочне чемпіонат у статусі переможця останнього передсезонного турніру – Меморіалу Гаврилова.

– 29 вересня побачимо, наскільки команда готова. Нехай вас не вводять в оману результати Меморіалу Гаврилова. Там нашими суперниками були команди, що не є представниками Топ-4 (за підсумками минулого чемпіонату, це Запоріжжя-ZOG, МБК Миколаїв та харківський Політехнік – ред.). Скажу точніше – команди, що неможна віднести до фаворитів прийдешнього чемпіонату. У кожної команди там були свої проблеми. Скажімо, у Миколаєва були відсутні три гравця, Запоріжжя грало без головного тренера… Тому вичерпної інформації турнір не дав.

– Більше інформації дасть матч з Будівельником?

– Судіть самі: до турніру у Запоріжжі американець Джефферсон не тренувався з командою, приїхав одразу ж туди, не провівши з партнерами жодного тренування. До матчу з Будівельником він зіграв з нами три гри і проведе три тренування. Приблизно ідентична картина з гравцями збірних України (Кольченко, Конєв, Бояркін, Кобець – ред.). Вони приєдналися до нас 19 вересня, а 21-го ми виїхали на турнір. Тобто до гри з Будівельником вони проведуть разом з командою шість тренувань і три гри. Отже, за великим рахунком, єдина передстартова проблема – саме у цьому. Ми ще не мали можливості провести жодного тренування і жодної гри повним складом. Марко Поповіч випав на невизначений термін, збірники тренуються у таборі команди тиждень, а Джефферсон – чотири дні. Але готуємося до першого матчу сезону у піднесеному настрої, хлопці скучили за грою, не кажучи вже про наших прихильників.

– Комплектацію команди завершено?

– Ні. Ми не можемо грати чемпіонат з одним центровим. Нам потрібен ще один центровий. Шукаємо.

– Завдання на сезон?

– Перемагати у кожному матчі. Ось і усе завдання. Шукаємо центрового і будемо зігруватися. Покищо про якусь зіграність, про командні взаємодії говорити зарано. Наприклад, на турнірі у Запоріжжі ми грали однією комбінацією проти індивідуального захисту і однією проти зонного. Це усе, що ми встигли підготувати. З цими суперниками і з тими проблемами, які ми мали, цього виявилося достатньо. З Будівельником, звісно, ні.

– Усі пам’ятають суперництво Черкаських Мавп і Будівельника у півфінальній серії минулого чемпіонату України, де переможця було складно визначити у кожній грі. Чи можна якимось чином повторити сценарій тих протистоянь?

– Ми хочемо не повторювати сценарій тих протистоянь, ми хочемо переконливо обігрувати навіть такі команди, як Будівельник. Наскільки це вийде? Я думаю, у кожного тренера кожної команди схожі бажання і очікування. Наскільки це вийде, подивимося.