Кваліфікація Кубка Світу-2019. Україна поступилася в кінцівці Туреччині

Програний підбір у другій половині став одним з факторів поразки команди.

2-й тур. Група В

Україна – Туреччина– 60:67 (12:16, 16:11, 15:15, 17:25)

26 листопада 2017 року. Київ. Палац Спорту

Україна: Лукашов (3 + 5 підбирань + 5 передач – 4 втрати), Рябчук, Гладир (20 + 7 підбирань), Бобров (4), Кравцов (10 + 6 підбирань) – старт; Пустозвонов (4), Липовий (8), Зайцев (5), Пустовий (6), Мишула
Головний тренер: Мурзін Євген

Туреччина: Ерміш (10 + 8 передач + 3 перехоплення – 4 втрати), Махмутоглу (2), Бирсен (7 + 6 підбирань), Тюренн (9 + 5 підбирань), Шанлі (14 + 5 підбирань) – старт; Балбай, Батук (2), Алдемир (5 + 5 підбирань), Гечим (15), Кексал (3)
Головний тренер: Уфук Сариджа

Велику частину першої половини обидві команди мали величезні проблеми в позиційному нападі. Низькі швидкості і погане рух м’яча приводили до того, що захисники, з обох сторін перекривали всі шляхи до кільця і змушували суперника атакувати з-за дуги при дуже слабкій реалізації. Турки знову грамотно закрили свою «фарбу», в результаті чого спроби довести м’яч до В’ячеслава Кравцова закінчувалися втратами, яких в України лише за стартову чверть набралося 8. Ситуація трохи покращилася з виходом Артема Пустового, але забивати все одно вдавалося дуже рідко.

У другому періоді господарі продемонстрували зразкову захист, не даючи супернику навіть доводити володіння до кидка. А в нападі імпульс українцям надав Сергій Гладир, самотужки організував швидку контратаку, а потім ще агресивно поборовшийся на чужому щиті. Підопічні Євгена Мурзіна зуміли вийти вперед, а почин Гладира підхопив Ігор Зайцев, який набрав 5 очок за 40 секунд. Однак і гостям вдалося нарешті провести кілька результативних атак за рахунок середніх кидків гравців, яких опікував Кравцов.

Третя десятихвилинка стала своєрідною дуеллю Олександра Липового та Толги Гечима. Липовий відзначився саме тим, чого не вистачало команді в першій половині – далекими влученнями і швидкими контратаками. А Гечим, що просидів на лавці майже обидві стартові чверті, регулярно забивав за рахунок індивідуальної майстерності. При цьому бігмени обох суперників як і раніше найчастіше залишалися поза грою, хоча боротьбу за підбирання почали вигравати гості.

Ривок Туреччини 10:2 на початку заключного періоду багато в чому став ключовим. 4 очки Фуркана Алдемира підкреслили, що гості перехоплюють ініціативу під щитами, а зловив кураж Гечим реалізував триочковий від щита. Шикарний відрізок Гладира, який в кінцівці відправив у ціль три триочкових, дозволив українцям наздогнати супротивника, але кілька помилок партнерів перекреслили його зусилля. Спочатку Денис Лукашов віддав незручну передачу в ноги Кравцову, а потім сам В’ячеслав втратив під своїм кільцем Шанлі, який забив з фолом. Після цього дальній промах і подальший неспортивний фол Гладира були рівносильні білому прапору.