Кубок Європи ФІБА. «Хімік» завершив євросезон перемогою після камбека

Переналаштування у другій половині дозволило южненцям вперше виграти

Регулярний чемпіонат. 6-й тур. Група G

«Хімік» (Україна) – «Монс» (Бельгія) – 78:75 (14:21, 11:19, 28:11, 25:24)

6 грудня 2017 року. Південний. ФСК «Олімп»

«Хімік»: Колтер (16 + 8 передач), Марченко (9), Еріенс (5 + 5 підбирань), Павлов (9), Петров (11 + 10 підбирань + 7 передач) – старт; Д. Лав, Мальчевський (14 + 6 підбирань), Антипов (4), Сидоров (10 + 3 перехоплення)
Головний тренер: Віталій Степановський

«Монс»: К. Джонс (20 + 8 підбирань + 5 передач + 5 перехоплень – 5 втрат), Демпс (23), Р. Грін (16 + 3 перехоплення), Тайбі (7 + 8 підбирань), Франсуа – старт; Лемер, Кейдж (4), Удар, Мортан, Реддік (5), Ласиси
Головний тренер: Даніель Гуталс

Перша половина останнього матч «Хіміка» в нинішньому розіграші Кубку Європи підкреслила причини, за якими євросезон для нього закінчився так рано. Під кільцем южненців знову був прохідний двір, причому часом «Монс» забивав прямо з-під щита без опору в позиційному нападі. З іншого боку, команда Віталія Степанівського вперше потрапила з-за дуги лише за дві хвилини до великої перерви, а до цього вражала кільце виключно з «фарби», хоча загравати бигмэнов в зручних позиціях регулярно вдавалося тільки на перших хвилинах. Не проявляв очікуваних лідерських якостей Деррік Колтер, який до того ж просто потворно захищався проти Крістофера Джонса, дозволяючи опонентові буквально знущатися над собою. У підсумку, гості у другій чверті зробили ривок 15:0 і пішли вперед на 18 очок.

Проте вже на початку третього періоду «Хіміку» вдалося переломити хід матчу за рахунок серії з чотирьох дальніх попаданнях і декількох швидких контратак. До того ж, саме в цей період серйозну травму отримав основний центровий гостей Джавонте Реддик, і це морально підкосило його партнерів. Незважаючи на всі зусилля «Монса» в заключній десятихвилинці, відновити контроль над грою йому не вдалося. У южненців продовжувало «летіти» з периметра, причому Колтер, Остін Еріенс та Ілля Сидоров потрапляли саме тоді, коли суперник наближався впритул. І все ж наприкінці господарі придумали собі проблеми, коли дозволили бельгійцям за дві хвилини відіграти 8 очок. І якщо б Меттью Тайбі не промахувався в кожному другому штрафному кидку, то українці могли б втратити перемогу, яка хоча і не має турнірного значення, але дуже важлива в психологічному плані.