Кубок Європи ФІБА. «Хімік» досяг дна в Бельгії

Snimok ekrana 2017-10-31 v 23.21.28-1019×567

Кубок Європи FIBA. Груповий раунд

Монс (Бельгія) – Хімік (Україна) 75:51 (17:19, 22:6, 23:6, 13:20)

Монс: Джонс 5 + 4 передачі, Демпсі 7 + 4 передачі, Грін 12 + 5 підбирань, Кейдж 2, Реддік 12 + 7 підбирань + 2 блок-шоти – старт; Лемер 5, Тайбі 14 + 7 підбирань, Удар 2 + 5 підбирань, Мортан 5, Франсуа 2 + 8 підбирань, Ласісі 9

Хімік: Колтер 8, Сидоров 6 + 5 підбирань, Еріенс 3, Антипов 8, Петров 10 – старт; Лав 4, Мальчевський 4, Павлов 8

«Хімік» непогано почав зустріч, тактично грамотно побудувавши гру в обороні. Дуже щільна захист на периметрі практично позбавила господарів їх головної зброї – триочкових, а інші варіанти в нападі вони використовували нечасто. Хоча якщо «Монсу» все ж вдавалося доставляти м’яч в «фарбу», то атаки, як правило, завершувалися результативно. Крім того, южненці зуміли тимчасово вибити їх колії основного розігруючого бельгійців Кріса Джонса, який допустив кілька втрат і значну частину першої десятихвилинки провів на лавці. При цьому в нападі справи в українців ладналися гірше. Але завдяки швидким контратакам, кільком вдалим комбінаціям через трисекундну і отримав більше свободи Деррику Колтеру, окуляри, вони набирали регулярно.

Проте вже у другому періоді все розсипалося. Господарі зробили висновки, почали знаходити можливості для кидків з-за дуги і досить швидко пішли у відрив. Одночасно з цим у «Хіміка» настала криза в атаці. Насичена оборона «Монса» в трисекундній перекрила колишні шляху до кільцю, а з дистанції южненці ніяк не потрапляли. До того ж, підопічні Віталія Степанівського почали занадто часто робити помилки під час своїх володінь, і тепер вже бельгійці карали їх за це у швидких відривах. В результаті, вперше українці змогли забити майже через шість хвилин після початку періоду, пропустивши за цей час 15 очок. До великої перерви гості зуміли лише частково налагодити гру в обороні і пішли відпочивати, програючи «-14».

Третя чверть розпочалася для «Хіміка» з ще п’яти з половиною хвилин без очок. В цей час Джейсон Лав залазив під блок-шот від поступається у зрості суперника і не забивав з-під кільця, а визнаний снайпер Остін Эриэнс мазав з відкритих позицій. А на іншій стороні майданчика господарі вправлялися в данках, користуючись черговим днем відкритих дверей в «фарбі» южненців. Коли різниця в рахунку досягла 25 очок, матч сміливо можна було припиняти, однак до нещастя для українців довелося його все ж догравати.

При всіх недоліках «Хіміка» знайти якесь зрозуміле пояснення того, як можна за 20 хвилин набрати лише 12 очок проти команди, зазвичай пропускає по 80 за поєдинок, просто неможливо. І на цьому тлі просто смішним здається той факт, що в разі завтрашньої перемоги «Пріштіни» над «Бюйюкчекмедже», южненці ще цілий тиждень будуть зберігати формальні шанси на вихід у наступний етап.