Кубок України. Політехнік був на межі провалу, але вийшов у фінал чотирьох

img-8614

По ходу поєдинку з Хіміком підопічні Володимира Коваля поступалися з різницею у 20 очок, виводивших у Фінал чотирьох колектив з Южного, але все ж зуміли досягти необхідного результату завдяки двом влучним штрафним кидкам Романа Козлова на останніх секундах основного часу.

1/4 фіналу. Матч-відповідь

Хімік – Політехнік 90:76 (25:20, 20:20, 24:18, 21:18)

Хімік: Едвін (22 + 6 підбирань + 5 передач + 2 блок-шота + 6 втрат), Рябчук (8), Войналович (2), Джонс (20 + 11 підбирань + 2 блок-шота), Павлов (18 + 11 підбирань) – старт; Сидоров (12 + 5 передач), Марченко (5), Антипов (3).

Головний тренер: Віталій Степановський.

Політехнік: Девіс (4 + 4 передачі), Козлов (4), Кромер (28 + 5 підбирань + 4 передачі + 4 втрати), Рочняк (13 + 7 підбирань + 3 перехоплення), Грем (22 + 11 підбирань) – старт; Завадський (5), Чавунів, Кузнєцов, Спасич.

Головний тренер: Володимир Коваль.

Перший матч – 72:87.

Дуже коротка лава запасних Політехніка і проблеми з перебором персональних зауважень у чотирьох з п’яти представників стартової п’ятірки Володимира Коваля надали Хіміку відмінний шанс відіграти відставання в 15 очок, сформоване за підсумками виїзної зустрічі, і пробитися до Фіналу чотирьох Кубка України. Перехопивши ініціативу під завісу першої чверті, господарі вперше вийшли на двозначну перевагу ще до великої перерви, а по ходу заключної десятихвилинки і зовсім вели «+20» завдяки успішним діям тріо Едвін – Джонс – Павлов і примкнув до них Олександр Рябчук, який видав вогненний відрізок у другій половині.

Втім, підопічним Віталія Степанівського не вистачило концентрації і холоднокровності, щоб утримати перевагу, яка виводила їх у Фінал чотирьох. На останніх хвилинах зустрічі южненці стали відверто зловживати дальніми кидками, (підсумкові 22% реалізації в рідні кільця говорять самі за себе), замість того, щоб навантажувати «великих», буквально домінували в трисекундній зоні на вирішальному відрізку поєдинку.

Серія господарів з п’яти послідовних промахів всередині останніх двох з половиною хвилин основного часу дозволила Політехніку наблизитися до суперника на відстань одного точного кидка – зрозуміло, в масштабах всього протистояння, а не окремо взятого матчу, – і вийти на «-14» за 10 секунд до фінальної сирени після двох влучних штрафних кидків у виконанні не відзначився протягом усього поєдинку, але який вистрілив в найважливіший момент Романа Козлова.

Після тайм-ауту від Степановського баскетболісти Хіміка логічно вклали відповідальність за результат усього чвертьфінального бою в руки Діона Едвіна, створив масу проблем обороні Політехніка кинджальними проходами під кільце. Але в не найскладнішій ігровій ситуації Американський захисник промахнувся з ближньої дистанції і позбавив “їжаків” можливості продовжити боротьбу за трофей.