Кубок Європи ФІБА. Мавпи мінімально програли на Кіпрі і вийшли в груповий раунд

lyp

Черкащани впевнено захистили потрібну різницю, а в кінцівці ще й допомогли Дніпру.

Другий кваліфікаційний раунд, матч-відповідь

Керавнос (Кіпр) — “Черкаські Мавпи” (Україна) 64:61 (23:15, 11:14, 15:17, 15:15)

10 жовтня 2018 року. «Костас Папаелінас Арена»

Керавнос: Кемп (4), Абукар (6 + 8 підборів), Михайло (8 + 5 підбирань), Рід (13), Кінг (7) — старт; Хагінс (8 + 8 підбирань + 4 передачі), Вілліс (18 + 11 підбирань + 4 блок-шота), Елефтеріу, Коронідес, Цеохарідес.
Головний тренер: Христофорос Лівадіотіс

Мавпи: Янг (13 + 4 передачі), Кольченко (6 + 4 передачі), Конєв (7), Липовцев (0 + 13 підбирань), Скапінцев (6 + 6 підбирань) — старт; Чумаков (10), Артамонов (4), Кобець (7), Ткаченко (8 + 5 підбирань).
Головний тренер: Максим Міхельсон

Перший матч — 64:75.

Дебют матчу для другої української команди в турнірі не склався, викликавши неприємні асоціації з вчорашньою грою Дніпра. Мавпи відразу ж опинилися в ролі наздоганяючих, але максимальна відстань на користь кіпріотів не перевищила 10 очок.

Потім черкаська команда потихеньку прийшла в себе, стабілізувала захист і почала методично підсушувати гру, не даючи супернику розігнатися. Поодинокі постріли з дальньої дистанції від Янга і Артамонова тримали Мавпи на потрібній відстані і на велику перерву гості пішли з п’ятьма очками гандикапу.

У другій половині ситуація не змінилася, навпаки, Мавпи остаточно вирівняли гру, а коли більш ефективно став працювати Олександр Кобець, навіть вийшли вперед у рахунку. Черкащани не програвали щит, і незважаючи на деякий сумбур у нападі грали без нервозності і побоювань за загальний рахунок протистояння.

До речі:  Кубок Європи ФІБА. Динамо дотиснуло Вюрцбург в першому матчі фіналу

Побоювання ці виникли за три хвилини до кінця основного часу, коли рахунок знову хитнувся на шість очок на користь суперника. Тут вкрай своєчасно два фактично переможних плея зробив Володимир Конєв-24-й номер Мавп спершу забив триочковий, а потім зробив важливе перехоплення. 11 очок на порядку денному вже не стояли.

Зате стояла допомога Дніпру, для якого було критично важливо, щоб мавпи не програли з різницею більше 4 очок. Керавнос, розуміючи необхідність виривати різницю для проходу як Lucky Loser, атакував до останнього, але Мавпи в кінцівці все ж зіграли на своїх одвічних суперників по Суперлізі — у своїй останній атаці Кольченко знайшов Скапінцева під кільцем і Дмитро забив такі важливі очки, після чого Мавпи відбилися в останній атаці суперника.

Черкаси оформляють вихід в груповий раунд, а також залишають Дніпро головним претендентом на Топ-3 по різниці з Lucky Loser. Чи вийдуть Дніпряни в груповий турнір, дізнаємося через кілька годин.