Гравці БК “Запоріжжя” тренуються на шкільному стадіоні

o_1bvcidn0g11nd5si1fna43q13a949_result

Багатофункціональний стадіон на базі 71-ї гімназії у Вознесенському районі Запоріжжя відкрився місяць тому. Крім школярів тут тренуються гравці баскетбольного клубу «Запоріжжя-ZOG».

Форвард Максим Нікітін прийшов в клуб перед початком сезону 2017-2018. Як розповідає гравець, до старту ігрового сезону команда готувалася на стадіоні «Локомотив», зараз частина тренувань проходить на базі 71-ї гімназії.

— Перед стартом сезону, протягом трьох тижнів ми займалися на стадіоні «Локомотив». Тренування проходили за спеціальною програмою, яку підготували наші тренери. Зараз вийшла двотижнева пауза між іграми, і ми вирішили підтягнути свої позиції, проводячи заняття в залі і на стадіоні. Тут дуже зручний спортивний комплекс, гарне поліуретанове покриття бігової доріжки і ігрового поля забезпечує комфортне зчеплення при бігу. Зараз нові спортивні майданчики будуються не так часто, і тим більше чудово, що такий сучасний комфортний стадіон з’явився при школі. Хочеться вірити, що завдяки таким майданчикам молодь буде менше часу проводити в інтернеті, і буде знаходити більше часу для занять спортом, у тому числі і професійним, — вважає Максим Нікітін.

Доступ на стадіон відкритий для всіх бажаючих

Для відвідування стадіону необхідно оформити перепустку в приймальні директора. По мірі надходження заявок формується графік занять.

— Одними з перших до нас звернулася літня пара — вони приходять сюди займатися скандинавської ходьбою. Дуже багато жителів не тільки з довколишніх будинків, але і з інших районів приїжджають сюди займатися спортом. Крім того, тут проводять тренування міська ДЮСШ. Тренери беруть на заняття і школярів. Наприклад, заняття з легкої атлетики відвідують учні групи продовженого дня, а тренер з футболу набрав в команду учнів 1-3 класів, — розповіла директор гімназії Людмила Терновська.

Директор школи відзначає, що вільний доступ на стадіон дає масу позитивних моментів. Це створює певний драйв в мікрорайоні, школа стала своєрідним центром дозвілля для всіх жителів. Крім того, городяни стежать за порядком на стадіоні, не допускають актів вандалізму.

— Правила відвідування є на сайті школи і на самому стадіоні. За порядком стежать шкільні охоронці. Однак і самі відвідувачі дбайливо ставляться до спортинвентарю, стежать за тим, щоб не псували сітки, не ламали тренажери, — зазначила Людмила Терновська.

У 2017 році з міського бюджету виділено 65 млн. грн. на будівництво 7-ми багатофункціональних спортивних стадіонів. Перший стадіон був відкритий 10 вересня в Комунарському районі на базі міської школи № 7. На другому стадіоні займаються учні 71-ї школи. Найбільший спортивний комплекс відкрився 14 листопада на базі школи № 100. Такі ж стадіони відкриються: в Олександрівському районі в 98-му колегіумі, у Шевченківському районі у школі № 93, в Хортицькому районі 92-й школі, у Заводському районі у 33-й школі.

Джерело: basket.com.ua