Екс-гравець “Будівельника” – найкращий асистент Євробаскету, Пустовий – в десятці найбільш результативних

Eurobasket-625×467

Гравці збірної Латвії Крістапс Порзингис, Давис Бертанс, Яніс Стрельниекс і Яніс Тімма зберігають лідируючі позиції по ряду статистичних показників перед заключним туром групового етапу Євробаскету.

Розігруючий захисник Яніс Стрельниекс віддав чотири результативні передачі в переможному матчі з Росією (84:69) і тепер ділить перше місце з фіном Петтері Копоненом в списку кращих асистентів турніру. Обидва в середньому за матч роздають по 7,5 передач. На третьому місці серб Стефан Йович (7,3). Десятку замикає Дайрис Бертанс (5,3).

Нагадаємо, 2 вересня Стрельниекс встановив новий рекорд збірної Латвії за кількістю результативних передач на чемпіонатах Європи. У матчі другого туру з Бельгією (92:64) він зробив 13 передач. Попередній рекорд належав Раймонду Миглиниексу (12).

Між тим Крістапс Порзингис ділить п’яте місце з сербом Богданом Богдановичем в списку найрезультативніших гравців турніру. Обидва в середньому за матч набрали по 21 очку. Лідирує словенець Горан Драгіч (25). Його найближчі переслідувачі — німець Денніс Шредер (23), фін Лаурі Маркканен (22,5) і росіянин Олексій Швед (21,3). У десятку кращих гравців за цим показником входять також хорват Боян Богданович, грузин Торніке Шенгелія (20,5), українець Артем Пустовий (20) і угорець Давид Войвода (18,8).

Порзингис — не тільки один з найрезультативніших гравців Євробаскету. Лідер збірної Латвії займає друге місце серед всіх учасників турніру за кількістю блок-шотів. Форвард в середньому за матч блокує 1,8 кидка. Кращий показник тільки у іспанця Марка Газоля (2,0).

Давис Бертанс — один з кращих снайперів турніру. Форвард “Сан-Антоніо” потрапляє з-за дуги шість кидків з десяти. Такий відсоток дозволяє йому займати четверте місце серед всіх фахівців з триочковим кидкам. На восьмій сходинці цього списку розташовується інший баскетболіст збірної Латвії — Яніс Тімма (55,3%).

До речі, Тімма — один з найбільш корисних баскетболістів на цьому чемпіонаті Європи. Його коефіцієнт корисності — 21,8 очка в середньому за матч. З таким показником форвард займає шосте місце серед найкорисніших гравців турніру. Лідирує британець Габріель Оласени (27,3).

І ще кілька приємних фактів. Збірна Латвії — одна з найбільш результативних команд на турнірі. В середньому за матч вона набирає 88,8 очки. Попереду тільки Франція (93) та Іспанія (90,5). В середньому за гру команда Айнарса Багатскіса робить 23 результативні передачі — це третій показник серед усіх 24 учасників фінальної стадії. А по штрафним збірна Латвії і зовсім краща — 82,8% точних кидків в середньому за матч.