Динамо здобуло титул Вищої ліги в перший рік існування

fff3a8447bbbd4a9cc711d11896670f0

Динамо здобуло титул у перший же рік свого існування

У завершившому напередодні чемпіонаті Вищої ліги вистачало гідних команд, але тільки одна з них поєднувала в собі всі необхідні якості для підсумкової перемоги. Такий, незважаючи на масштабні перестановки в складі (підписання та від’їзд двох легіонерів по ходу регулярки) і рокіровку на тренерському містку (по ходу сезону Олег Юшкін прийняв суперлиговську БІПу, але повернувся в «вишку» до початку плей-офф) було Динамо. Завоювало комплект золотих медалей у перший же рік свого існування.

На папері Говерла не поступалася одеситам за підбором виконавців, Ніко-Баскет Валентина Берестнєва не був гірше в частині організації гри — але тільки колектив з Південної Пальміри поєднував у собі обидві ці гідності, особливо яскраво проявилися в поєдинках на виліт. І, що не менш важливо, клуб був стабільний з фінансової точки зору: у Динамо не виникало проблем з виплатою великих, за мірками другого дивізіону, зарплат, що дозволяло утримувати баскетболістів в тонусі протягом усього сезону.

Івано-франківські Ведмеді були набагато ближче до захисту чемпіонського титулу, ніж може здатися на перший погляд, і навіть відібрали у Динамо перевагу домашнього майданчика на старті фінальної серії. Але дружину Павла Піскарьова підкосила травма Юрія Лохманчука — не тільки один з кращих бомбардирів Говерли, але і абсолютно незамінного виконавця передній лінії, яка за відсутності екс-гравця Будівельника трималася на плечах Володимира Орленка.

До речі:  Тернопіль виграв другий домашній матч серії за третє місце в Вищій лізі

Одеситам, кістяк яких формували досвідчені баскетболісти, в минулому чимало пограли в Суперлізі, не склало великої праці відшукати слабке місце в побудовах знекровленого суперника і забрати обидва гостьових поєдинку фіналу, зробивши в цілому 37 підбирань у нападі в івано-франківському залі. Злагоджена зонна захист, не дозволила розгулятися снайперам Говерли (у третій грі фіналу вони реалізували 22% триочкових, у четвертій — 23%), також стала одним із наріжних каменів ефектного камбека.

Ніко-Баскет приніс перші медалі Східній групі
Лише на другий рік після того, як регулярний чемпіонат Вищої ліги був розділений на дві групи за географічною ознакою, комплектом нагород вдалося розжитися представнику східного пулу. Це досягнення підкорилося Ніко-Баскету, виправдав передстартові очікування та отримання найбільш значного прогресу в порівнянні з минулим сезоном — з останнього місця в топ-вісімці проект колишнього наставника національної збірної України піднявся на п’єдестал.