Денис Журавльов: “Гравці БК Дніпра вирішили, що м’яч сам буде залітати в кільце”

image -58-

Станіслав Тимофеєнко, форвард БК Дніпра:

– Вітаю запорізьку команду з перемогою. Вони сьогодні зіграли добре, все-таки до цього шість ігор програли, хоча ми виграли шість. Важко коментувати гру по гарячих слідах, не можу сказати, що було якесь недостатнє налаштування. Ми розуміли, що БК Запоріжжя-ZOG вдома завжди бореться до останнього, не важливо який у них стан або який ростер. Сильно сьогодні поступилися в підборі, так як у суперника є габаритні гравці. У минулій грі з МБК Миколаєвом билися, хоча я вважаю, що Кушніров та Анікієнко вище, ніж Анісімов і Буц.

Крім підбору програли супернику в бажанні. Особливо це було видно у другій чверті, хоча першу чверть ми добре провели. У минулому сезоні у нас вже була схожа гра, коли ми програли “Волыньбаскету”. Тоді теж вели всю гру, але поступилися в кінцівці. Виходить, що двічі наступили на одні і ті ж граблі. Звичайно у нас зараз скрутне становище, але є два тижні перерви і може за цей час візьмемо когось із великих в команду. Сергія Загреби не буде довго, тому нам треба підсилення. Ми хочемо стати чемпіонами, але такі ураження можуть позначитися на місці в турнірній таблиці, як це вже було з нами в минулому році. Поразка від “Волыньбаскета” позбавило нас переваги домашнього майданчика в плей-офф. Сподіваюся, що в цьому чемпіонаті у нас вже не буде таких поразок, як сьогодні.

Денис Журавльов, головний тренер БК Дніпра:

– Як на мене, найголовніша причина поразки – недостатнє налаштування. Хоча ставилися серйозно до гри, до суперника. То як ми грали в Миколаєві і сьогодні це, як кажуть в Одесі, дві великі різниці. У Миколаєві ніхто і близько не міг упевнено себе відчувати в нашій трисекундній зоні. Сьогодні ж команда із Запоріжжя там панувала і домінувала. Ми серйозно поступилися в боротьбі. Просто дві цифри, які говорять про все – 17 очок другого шансу у “Запоріжжя” та у нас ні одного.

Тобто, гравці вирішили, що м’яч сам буде залітати в кільце від нашої голови або від ліктів. Повністю поступилися в боротьбі. Так, суперник відчув свою гру, став забивати складні м’ячі, але ми не повинні були дозволити цього. Дуже погано рухали м’яч. Результативні передачі є, але не було інтенсивності руху м’яча, не змогли створити проблеми “Запоріжжя” в цьому компоненті. Може бути позначилася втома, довгі переїзди, але швидкість нашої гри сьогодні була нижче усіляких критеріїв.

Станіслав Овдєєнко, захисник БК Запоріжжя-ZOG:

– Напевно все перше коло ми шукали свою гру. Сьогодні дійсно можна сказати, що на майданчику була команди. Була командна захист, напад, всі боролися в кожному моменті, навіть якщо щось не виходило. Ми розуміли, що далі відступати нікуди після поразки від “Політехніка”. Потрібно було брати перші очки, повертати впевненість у власних силах.

Дійсно більшість ігор ми не програли суперникам, а самим собі. Потрібно було знайти цю впевненість, позитивні емоції. Команда повинна додавати. Зараз буде перерва і я сподіваюся, що на друге коло команда вийде більш впевненою, сильною. Вітаю всіх з перемогою. Нарешті, глядачі були на сьомому небі від щастя, як і вся наша команда.

Валерій Плеханов, головний тренер БК Запоріжжя-ZOG:

– Нарешті перемогли. Давно хотів це сказати, але якось не складалося. Дуже важка атмосфера, коли команда постійно програє. На тренуваннях складно домагатися прогресу в таких умовах. Важку ляпас ми отримали від “Політехніка”. Це дало найбільший привід задуматися про правильність наших дій. Як сказав Станіслав, більшу частину матчів ми програли самим собі. Якщо не брати до уваги матч з “Хіміком”, де ми провалили четверту чверть із-за втоми, то ми нікому не програли з різницею більше 7 очок.

Було дуже прикро, що ми ніяк не могли знайти свій кидок. Сьогодні в першій половині триочковим була реалізація 3 з 23, причому Мироненко забив 3 з 4, а решта-0 із 19. Коли ми зайшли в роздягальню, я сказав своїм гравцям, що все нормально, граємо в тому ж дусі. У підсумку, за другу половину пропустили всього 27 очок і це свідчить про те, що у нас є резерви для поліпшення гри. Стали застосовувати зонний захист. Ми майже впіймали на неї “Будівельник” і сьогодні це вдалося зробити з “Дніпром”.

Так виходить, що нам краще даються ігри з більш якісними суперниками. Абсолютна невіра в себе не дозволяє нам показати всю силу в матчах зі слабкими командами. Вітаю всіх вболівальників, керівництво з перемогою. Були дуже нелегкими останні два дні після гри з “Політехніком”. Провели неприємні розмови всередині колективу, що було непросто. Зараз настає так званий перерву і мене радує, що під час нього у нас буде позитивний настрій завдяки сьогоднішній перемозі. Привітав хлопців з цим і розраховую, що після перерви ми станемо ще краще.

Сподіваюся на повернення Павла Буренка, тому що дуже важко без нього грати. На цього гравця я будував всю свою тактику, але він пропустив весь перший круг, відігравши лише півтори чверті в Миколаєві. Сподіваюся, що він через два дні повернеться до тренувань і ми доб’ємося у другому колі того результату, який запланували. Вже зараз ми думаємо про наступну гру з “Миколаєвом”. Крім фізики, якої нам явно не вистачає, ми за два тижні особливу увагу приділимо індивідуального захисту. Без цього компонента навіть сама розумна система не буде працювати.

Можна придумати різні схеми, але якщо рівень індивідуального захисту низький, то нічого не поробиш. Так і вийшло, що ми отримували по 80 очок від усіх суперників. Я дуже сподіваюся, що саме цей компонент ми виправимо і всі побачать нашу сильний захист. Максим Нікітін минулу гру відіграв з температурою 37,8, сьогодні у нього 40 градусів. Я сказав, що він не буде грати, хоча Нікітін рвався на майданчик.

Джерело: basket.com.ua.