Чумаков: “Хочу отримати досвід єврокубків”

Chumakov

Чемпіон України – київський «Будівельник» розпочав підготовку до нового сезону. Серед загальної групи і новачки. З одним із них – Ігорем Чумаковим поспілкувалася прес-служба «Будівельника». Бігмен команди розповів більше про своє рішення перейти в стан “будівельників”, амбіції перед початком нового сезону. 

– Розкажи про пропозицію, яка надійшла тобі з Будівельника. Чи довго думав про перехід в наш клуб?
– Пропозиція з Будівельника мені надійшло після закінчення сезону. На той момент я відразу розумів, що для мене це цікавий варіант. У мене не було досвіду виступу в єврокубках. Я порахував, що це буде хороший крок. Вперед! Тому я особливо довго не думав. Обмовили всі нюанси і уклали контракт.

– Ти провів три сезони в Черкаських Мавп. Наскільки важко було їхати з команди, в якій ти добре адаптувався?
– Черкаси – маленьке містечко. Мені подобалося, що там все компактно влаштовано. Хоча сам я з Харкова – міста побільше. У клубі за три роки всіх добре дізнався, кілька років разом працювали. Там хороша структура. Але баскетбольна життя – кочове, і я порахував, що перехід в Будівельник – хороший крок для мене.

– Які цілі будеш ставити перед собою особисто в Будівельнику?
– Мета – принести якомога більше користі своїй команді у всіх аспектах. Пройти якомога далі в Лізі чемпіонів і перемогти в чемпіонаті.

– У якій формі ти підійшов до тренувального табору команди?
– У червні я поїхав в Залізний Порт з дітьми на кемп, допоміг друзям. Після цього ми з дружиною полетіли в Італію – відпочили там десять днів. Потім я прилетів додому і почав готуватися. Тренувався, намагався підійти до тренувального табору в хорошій формі. Літня підготовка має дуже велике значення.

– Як ти сказав, в баскетболі кочове життя, і ти вже не раз міняв клуб. Швидко адаптуєшся в нових командах?
 В Україні це робити набагато легше, тому що ти знаєш практично всіх хлопців. Ти з ними всіма зустрічався, у вас спільні знайомі, говорите однією мовою. Коли я переїжджав з Польщі до Австрії це було складніше. Адаптуватися, звичайно, не дуже зручно – треба знаходити нове місце. Але Київ – велике місто, тому, я думаю, з цим проблем не буде.

– У минулому сезоні ти в складі Мавп грав в плей-офф проти Будівельника. Як можеш оцінити ту серію, і чим тобі найбільше запам’яталася минулорічна команда “будівельників”?
– У минулому році у Будівельника був дуже хороший склад, і добре, що керівництву вдалося зберегти кістяк команди. Моїм завданням буде якомога швидше влитися в цей кістяк і почати допомагати команді. Торішня серія запам’яталася видаленням Ді Джея Стефенса – це був один з найяскравіших моментів плей-офф. Таке завжди запам’ятовується. Була хороша друга гра в Києві, але там Будівельник нас в кінцівці дотиснув.

– А що можеш сказати про ігровий стиль Будівельника Володимира Коваля?
– Мені подобається. Є багато швидкого нападу. Думаю, в такій системі я знайду, як себе проявити.