Чому збірна України зазнала поразки в матчі проти збірної Туреччини?

image -38-

До матчу зі збірною Туреччини наші козаки підходили в дуже гарному настрої. Після легкої перемоги на виїзді над Швецією цей матч повинен був стати матчем за перше місце в групі, бо турки свою гру також виграли. Звісно, збірна Туреччини дуже сильний суперник і українці це розуміли готуючись до гри. Варто зазначити, що часу на підготовку майже не було, бо вже через день після матчу в Швеції відбувся поєдинок у Києві у місцевому Палаці спорту.

Досить довго місцева публіка очікувала на цей поєдинок, тому очікувалося, що вболівальник прийде на цю гру. В принципі так і вийшло. 6300 осіб відвідали цей поєдинок з максимальної кількості в 7000 осіб. Я був на тому поєдинку і варто сказати, що атмосфера була просто неймовірною. Це важко передати словами. Це треба було просто бачити, як баскетбольні вболівальники з усієї країни підтримували на збірну. Збірна України повинна була вийти на цю гру тільки заради перемоги. Перед такою кількістю щирих фанатів варто тільки перемагати. Я вважаю, що вболівальники зарядили наших на позитив.

Цей божевільний баскетбольний вечір: фотогалерея

Але вже з перших хвилин гри я просто не розумів, що відбувається на паркеті. Ні одна, ні інша команда просто не могли навіть довести свою атаку до кидка. Низькі швидкості і дуже поганий рух м’яча в нападі відбувався всю першу половину зустрічі. На мою думку, це і стало першою причиною поразки. Хоча було помітно, що обидві команди готові в захисті дуже добре. Наша збірна прийшла до тями в другій чверті, яку впевнено виграла і вийшла вперед у матчі +1 до кінця чверті. А на далі перевага сягала аж 6 пунктів, але втримати її українці не змогли. Ривок, який відбувся на початку останньої чверті 10:2 на користь турків  завершив цей матч. Хоча згодом наші ще зрівнювали рахунок за допомогою Сергія Гладира, але все-таки чверть завершилася 17:25 на користь збірної Туреччини. Матч закінчився поразкою нашої збірної, хоча ми мали досить не погані шанси на перемогу в цьому поєдинку:

До речі:  Жіноча збірна України віком до 20 років посіла 3 місце за підсумками групового раунду чемпіонату Європи у Дивізіоні В

Україна – Туреччина– 60:67 (12:16, 16:11, 15:15, 17:25)

Варто відзначити лідера нашої збірної Сергія Гладира, який провів дуже класний матч і в кінці поєдинку саме за його допомогою українці зрівняли рахунок, і мали смуги вийти вперед, але не склалося. Сергій за матч набрав 20 очок + 7 підбирань. При поганій результативності трьохочкових кидків всієї команди, він в кінцівці відзначився трьома поспіль дальніми кидками і подарував нам надію, але це була тільки надія, нічого більше.

Якщо в цілому брати цей поєдинок, то збірна України була досить близькою до перемоги, але велика кількість втрат, поганий відсоток дальніх кидків і невезіння завадили нашим виграти цей матч.  Так – так, везіння. Я думаю, що саме цей чинник допоміг збірній Туреччині перемогти, бо було пара моментів коли їм помітно щастило. Але, чесно кажучи, турки зіграли трохи краще наших, тому в підсумку перемога і дісталася підопічним Уфука Сариджа.

Наступний поєдинок наша збірна проведе проти збірної Латвії 23 лютого в якому потрібна нам тільки перемога. Побажаємо нашим удачі та перемоги.

Для вас матч дивився і аналізував Катков Іван.