Будівельник дотиснув Хімік завдяки 22 очкам Дугата

8T2G4103

Активізація у другій половині принесла киянам перемогу у принциповій дуелі фіналістів минулого сезону.

«Будівельник» — «Хімік» 86:81 (26:23, 18:24, 25:15, 17:19)

23 березня 2018 року. Київ. Палац Спорту

«Будівельник»: Дугат (22 + 6 підбирань + 4 передачі), Отверченко (11 + 6 передач), Крутоус (15 + 6 підбирань), Дроздов (8 + 6 підбирань), Сандул (6 + 5 підбирань) — старт; Анісімов (10 + 4 передачі), Вінтоняк (6), Місяць (4), Зотов (4 + 5 передач).
Головний тренер: Володимир Коваль

«Хімік»: Колтер (12 + 6 передач), Сивир (4), Мальчевський (9), Павлов (15 + 7 підбирань), Антипов (4) — старт; Аріан з (13), Петров (10 + 13 підбирань + 6 передач), Рябчук (9), Марченко (5), Сидоров (0 + 4 передачі).
Головний тренер: Віталій Степановський

Будівельник досить непогано розпочав матч: команда Володимира Коваля добре рухала м’яч в атаці і атакувала з гри з високим відсотком. У Хіміка навпаки були проблеми у завершальній фазі – команда Віталія Степановського мала перевагу на щитах, але атакувала у дебюті невдало. Налагодити гру у нападі южненцям вдалося у кінцівці першої чверті, а перехопити ініціативу завдяки ривку підопічні Степановського зуміли під завісу першої половини. Дальні влучання Колтера та Рябчука,  результативна гра Павлова і злагоджена гра у захисті допомогла южненцям отримати 1 очко переваги перед великою перервою.

До речі:  Суперліга. Політехнік втримав перемогу в Черкасах

У другій половині киянам вдалося активізуватися – допоміг Генрі Дугат, який взял гру в свої руки у третій чверті і допоміг господарям повернути лідерство. Американець завів команду, яка знов почала влучати свої кидки і додала у захисті, пропустивши за третю чверть лише 15 очок.

Будівельник мав двозначну перевагу, але дозволив Хіміку повернути інтригу на фінальні хвилини: Марченко, Колтер та Рябчук, який повернувся до гри після травми, влучили свої триочкові кидки, а Мальчевський набрав очки з фарби – від переваги киян за 2 хвилини до кіцня матчу залишилось лише 3 очки. Але команда Володимира Коваля зуміла втримати перевагу: суперники обмінялись точними середнімі кидками, а влучні штрафні Дугата за 20 секунд до кінця основного часу зустрічі поставили крапку у цьому матчі.

Будівельник втретє у регулярному чемпіонаті переміг Хімік і завершив регулярний чемпіонат перемогою у принциповому поєдинку. Діючий чемпіон наразі посідає другу сходинку, маючи, як і Мавпи, 19 перемог в активі. Але черкаський клуб може зрушити киян на третю позицію, якщо виграє останній домашній матч «регулярки» – проти Хіміка. Южненці, в свою чергу, забронювали за собою четверте місце.