БК Будівельник несподівано поступився БК Дніпру. Причини поразки київської команди.

DSC-8918

Вчора, 11 жовтня, в столичному Палаці Спорту БК Будівельник приймав дніпровську  команду. Звісно ми очікували дуже цікавого матчу. У поєдинку регулярного чемпіонату Суперліги Парі-Матч зустрілися чинні чемпіон та володар Кубка України – БК Будівельник проти БК Дніпра. Можна номінально назвати цей матч “Суперкубком України з баскетболу”, який, на жаль, цього сезону так і не відбувся, але вже наступного сезону точно відбудеться.

Київський Палац Спорту був заповнений трохи більше ніж на половину. Можливо це свідчить про те, що сезон тільки но розпочався і вболівальники, в принципі як і гравці, тільки входять до нового циклу змагань. Відразу згадується фінальний поєдинок Кубка України з баскетболу саме між цими командами. Тоді Палац Спорту відвідало 7000 вболівальників, тобто відбувся аншлаг. Хоч в цю середу так не сталося, але я буду сподіватися, що в наступних матчах між цими командами і не тільки між ними вболівальники будуть заповнювати спортивні комплекси на всі 100%, щоб команди бачили їх шалену підтримку. Можливо це вплине на якість матчів і баскетбол в нашій країни вийде на новий рівень.

Треба сказати, що і БК Будівельник і БК Дніпро в цьому сезоні виступали на євро-арені. Хоч їхній виступ тривав не довго (що одні, що й інші вилитіли на першому єтапі єврокубків, а саме БК Будівельник в Лізі чемпіонів, БК Дніпро в Кубку Європи FIBA.) Тобто команди вже зазнавали поразок в цьому сезоні. Чесно кажучи гра БК Дніпра проти турецьгого  Бююкчекмедже мені більше сподобалася ніж гра БК Будівельника проти Цмокі – Мінськ. Хоча столична команда моментами демонструвала дуже цікаву гру. Я думаю, обидві команди повинні були проходити до наступного раунду єврокубків.

Повернемся саме до матчу. Можна стверджувати, що у Києві відбувся найгарячіший двобій осені. На мою думку, команда з Дніпра перемогла, насамперед, через точність дальніх кидків, який склав 52%. Вдумайтеся в цей відсоток. Тобто кожний другий кидок був влучним, як для українського баскетболу це дуже гарний показник. Ну і гра центрового БК Дніпра Сергія Загреби була на високому рівні. Доки снайпери команд мучили Будівельник дальніми влучаннями, центровий відмінно відпрацював на щитах, він не поступався бігменам киян, набравши при цьому 18 очок. Загреба став найкориснішим гравцем матчу, а його рейтинг ефективності склав 25 балів. Я ще хотів згадати також граця БК Дніпро Дмитра Глєбова, який цей матч провів на високому рівні набравши 16 очок + 4 асисти. Взагалі можна сказати, що всі гравці БК Дніпра провели найкращий матч сезону на цей момент. Сподіваюся й надалі на таку гру дніпровської команди.

Слід зазначити те, що київська команда дуже погано грала в обороні. Насамперед це допомогло БК Дніпру реалізувати 52% дальніх кидків. Було помітно, що центровий БК Будівельника Михайло Анісімов стомлювався, при чому не встигав за молодим Загребою дуже частно. Я не розумію чого його не змінювали, якщо його втома була помітна не тільки мені. Фани, які сиділи поруч зі мною були такої ж думки. Все таки роки беруть своє.

З гравців БК Будівельника можна відзначити лише Філдса, який набрав 22 очки + 4 підбирання, але зазнав 5 втрат. Його гра мені сподобалася. Було помітно, що американець грає набагато краще більшості гравців з громадянством України. Коли він вмикався і набирав очки за очками БК Будівельник підбирався на дуже близьку відстань до – 3. Але, знову ж таки, пара трьохочкових – і “Дніпро” веде з різницею вже у 9 очок. Можна сказати, що у Філдса не було підтримки у цьому матчі так, як Генрі Дугат і Руслан Отверченко набрали всього по 10 очків. Гравці, які повинні влучно кидати із-за дуги з  цим не впоралися. Таким чином не змогли переграти команду з Дніпра.

Цікавий і захоплюючий матч завершився перемогою БК Дніпра над БК Будівельником з рахунком 77:86.

Чекаю і надалі таких баталій, як матч БК Будівельник – БК Дніпро.

Для вас матч дивився і аналізував Катков Іван.