“Авелліно” Кирила Фесенка програв перший фінальний матч Кубка Європи

fess

Команди “Венеція” і “Авелліно” об’єднує не тільки те, що вони грають у чемпіонаті Італії, але й те, що Кубок Європи ФІБА вони потрапили з іншого євротурніру – Ліги Чемпіонів. Клуб Кирила Фесенка “Авелліно” посів п’яте місце в групі D, а “Венеція” фінішувала шостою в групі C.

Букмекери відразу віднесли ці команди до фаворитів турніру, що, як бачимо, вони і довели. На шляху до фіналу “Венеція” пройшла угорський “Кременд”, російський “Нижній Новгород” і голландського “Гронінгена”. Примітно те, що кожен раз слідом за домашньою перемогою йшла виїзна поразка, однак домашнього заділу завжди вистачало для проходу далі.

“Авелліно” за допомогою Кирила Фесенка, який за результатами матчів двічі входив у збірну тижня, а зараз лідирує в номінації Кращий центровий Кубка Європи, що проходив білоруський “Цмокі”, литовський “Ювентус” і данський “Бакен”.

Що матч буде спекотним свідчило й те, що клуби є лідерами чемпіонату Італії. “Авеліно” на даний момент посідає четверте місце, а “Венеція” і зовсім йде на першому місці. Гостроти протистояння, безумовно, додавало те, що в минулому році “Венеція” стала чемпіоном країни, а в півфіналі вибила саме “Авелліно.

Спочатку зустрічі “Авелліно” виглядав краще, але вже до середини чверті “Венеція” вирівняла гру і навіть вийшла вперед. У підсумку стартова десятихвилинка завершилася нічиєю 25:25, а Фесенко в ній набрав аж 9 очок. До середини другої чверті “Венеція” захопила лідерство і її відрив сягав 9 очок. На велику перерву команди пішли з рахунком 40:48 на користь гостей.

До речі:  Літня ліга НБА. Святослав Михайлюк став найрезультативнішим гравцем Лейкерс

Натиск господарів допоміг їм наблизиться впритул до “Венеції” 52:54, однак кінець третьої чверті зафіксував на табло для команди Фесенко все ті ж -8, які і були перед її стартом. Ближче до закінчення гри “Венеція” відірвалася на 11 очок, але два триочкових поспіль від господарів повернули інтригу в гру 67:72. Тим не менше гості зуміли повернути собі комфортні +8. Все вирішиться у матчі-відповіді, який відбудеться 2 травня.

“Авелліно” – “Венеція” 69:77 (25:25, 15:23, 15:15, 14:14)
А: Фесенко 19 + 7 підбирань + 3 блок-шоти, Уеллс 18 + 2 підбирання
В: Дайе 15 + 4 підбирання, Уатт 14 + 3 підбирання + 2 блок-шота

Кирило Фесенко (“Авелліно”) провів на паркеті 23:16 хвилини ігрового часу, за які набрав 19 очок (9/13 двухочкові, 1/3 штрафні), зібрав 7 підбирань, віддав 2 передачі, скоїв 1 перехоплення, поставив 3 блок-шота при 2 втратах і 3 фолах. Рейтинг ефективності +24. Показник плюс-мінус +3.