Артур Дроздов: для Будівельника нездоланних бар’єрів нема

LLHH

Капітан БК Будівельник Артур Дроздов розповів про підготовку команди до кваліфікаційних матчів у Лізі чемпіонів сайту Федерації баскетболу України. Саме з них для найсильнішої команди України розпочнеться новий сезон. Дроздов висловився щодо того, з ким краще зіграти у парі Сігал (Косово) – ЦМОКІ (Білорусь) і пояснив, чому.

– Будівельник завжди ставить перед собою високі цілі. Захист чемпіонського титулу в Україні, безумовно, одна з них. Але зараз ми налаштовуємося на кваліфікацію Ліги чемпіонів. Ми ще не знаємо нашого суперника, хто ним буде – мають з’ясувати Пріштіна і Цмокі. Підготовка вийшла не зовсім задовільною. Були відсутні травмовані, гравці збірної. І часом не набиралося і 10 гравців. Але це вже позаду, та й насправді це неважливо – усі хлопці стараються, дуже гарно працювали і зараз продовжують самовіддано працювати. Відіграли два передсезонних турніри (здобули три перемоги і зазнали однієї поразки – ред.). Продовжуємо підготовку, залишилося не так вже й багато часу. Перша гра у нас вже у неділю (24 вересня – ред.), на виїзді. Будемо налаштовуватися на переможний результат. А у чемпіонаті перед нами стоять найвищі цілі.

– З ким з двох варіантів тобі було б краще зіграти у кваліфікації Ліги Чемпіонів – Сігалом чи ЦМОКІ?

– Ми ще досконально не розбирали суперників, але бачили склади. Знаю, що у складі косоварів дуже багато американців. У мене переваг нема. Хто з них пройде, то й гідний грати з нами. Тоді будемо готуватися до цієї команди. Нездоланних бар’єрів нема. Нам треба сфокусуватися на своїй грі. Відточити ті деталі, які ще не встигли відточити. Нам ще є над чим працювати. І у захисті, і у нападі. І підійти у повній концентрації до цих ігор.

– Що залишається зробити до матчів, окрім як вивчити суперників?

– Багато чого можна зробити. Усе вирішують деталі у баскетболі. Погрішності є завжди, і протягом сезону вони виникають. Не можна говорити, що ми ось зараз їх приберемо і їх більше не буде. В тактичному плані нам усім ще є над чим працювати і ми усі над цим працюємо. І у захисті також. Тому коли ми розбиратимемо суперника більш детально, кожного гравця, переглядатимемо, у який баскетбол команда грає, тоді робитимемо висновки.

– Ви фахівець з французького баскетболу, якщо подолаєте друге коло кваліфікації, доведеться зіграти з Нантером, її теж можна проходити?

– Скажемо так, поки ігри не закінчилися, усе можливо. Нема непереможних команд. Хоча дійсно, Нантер – дуже серйозний суперник. Але ми ще не на тому етапі відбору. Нам треба сконцентруватися на другому раунді кваліфікації, пдійти до нього з усією зосередженістю, і налаштовуватися спочатку на ці ігри. А потім вже, дасть Бог, пройдемо, будемо вже думати про Нантер. Дійсно, це дуже гарна команда, біжуча. Вони грають у швидкий баскетбол. Ми з ними грали кілька років тому у єврокубках. Тренер у них не змінився, відтак стиль гри залишився такий самий.  Я переглянув їхній склад на цей сезон – пересвідчився, французи суперник серйозний.

– В усякому разі Нантер тобі більш знайомий, ніж Пріштіна чи ЦМОКІ?

– Гравців там не так багато залишилося з того складу. Але я точно розумію, у який баскетбол гратиме ця команда. Вона дуже біжуча. Особливо вдома. За підтримки рідних трибун вони грають з великою енергією, самовідданістю, у такий трохи дикий баскетбол. Коли у них починає «летіти», це дуже небезпечно.

– Ви згадали про публіку. Цей чинник гратиме не останню роль у кваліфікації.

– Абсолютно згоден. І ось з цієї точки зору нам краще б зіграти з білорусами. Бо з Косово Україна не має дипломатичних стосунків і ми не зможемо провести з ними домашню гру у Києві (Будівельник має зіграти вдома 26 вересня, у разі суперництва з Пріштіною домашній для киян матч відбудеться на нейтральному майданчику у Литві – ред.). Тому, звісно, хотілося б грати домашні ігри вдома, перед рідною публікою. Ми завжди дуже раді усім, хто приходить на наші матчі. Запрошуємо усіх на відкриття сезону і запевняю, ми не підведемо!