Анонс матчів Суперліги 1 лютого

Миколаїв-Дніпро

«Запоріжжя-ZOG» – «Політехнік»

Запоріжжя

ЗАБ Арена

18:00

Запоріжжя-Політехнік
fbu.ua

«Запоріжжя-ZOG»

Останній місяць зими «Запоріжжя» почне з 8-го місця. Матч проти «Політехніка» стане для баскетболістів із півдня чудовою нагодою покинути дно таблиці та перейти на одну сходинку вище. Це можливо, оскільки попереду йдуть якраз харків’яни, маючи тільки на один бал більше – 23 проти 22. Інше питання – в якій формі зараз господарі.

Підопічні Плеханова повинні мати чудовий заряд, оскільки в останньому поєдинку вони переграли «Хімік» на виїзді, набравши в Южному 93 бали! Це при тому, що в гостях команда набирає в середньому по 76 очок. Якщо «Запоріжжя» справилося з віце-чемпіоном, чому б не переграти «Політехнік» вдома? Тим більше, що в останньому очному протистоянні баскетболісти з півдня вийшли переможцями, граючи на виїзді.

«Політехнік»

Якщо «Запоріжжя» мотивується тим, щоб вилізти із дна таблиці, «Політехнік» цілком може замахнутися на шосте місце, від якого команду відділяє три очка. Однак для цього треба перемогти в наступному матчі, а це буде важко. Південці показали, що можуть багато забивати, а в харків’ян із захистом – катастрофа. У підопічних Арабаджи найгірший показник забитих/пропущених: -216. Це дуже багато. У «Запоріжжя» цей показник складає -138.

«Політехнік» закінчив січень розгромною перемогою над «Рівним» в +40. До того, в Суперлізі, харків’яни перемогли на виїзді «Черкаських Мавп». Підопічні Арабаджи знають, що вони можуть виривати перемоги, і постараються зробити це в Запоріжжі, щоб продовжити позитивну серію. За статистикою, «Політехнік» набирає на виїзді 73 очка. «Запоріжжя» вдома набирає всього 68 балів. Обидві команди мають шанси на успіх, тому битва аутсайдерів буде захопливою.

«Миколаїв» – «Дніпро»

Миколаїв

ПС «Надія»

19:00

До речі:  Суперліга. Дніпро дотискає Черкаські Мавпи в овертаймі
Миколаїв-Дніпро
fbu.ua

«Миколаїв»

Січнева серія із трьох поразок поспіль серйозно підкосила «Миколаїв». Команда утримується на четвертому місці, переслідуючи «Черкаських Мавп», від яких відстає всього на два бали. Однак позаду – «Хімік» і «БІПА». У южненців на одне очко менше, в одеситів – на два. Якщо підопічні Поляха не хочуть різко спуститися в другу половину таблиці, їм конче потрібно перемагати. Хоча отримати бажані очки в матчі проти «Дніпра» – надзвичайно складне завдання.

Останні результати «Миколаєва» наводять сум. Усі три останні поєдинки команда програла з різницею в 20 балів. Якщо Полях не налагодить захист перед грою з «Дніпром», його хлопцям нічого не світитиме. В останньому поєдинку проти дніпрян «Миколаїв» зазнав нищівної поразки на виїзді з різницею в 22 очка. Звичайно, шанси у команди є, тим більше, що гратиме вона вдома, але боротися з головним претендентом на чемпіонство в такій формі буде надзвичайно важко.

«Дніпро»

«Дніпро» – незмінний лідер турнірної таблиці, яким і залишиться, якщо програє в Миколаєві. Після поразки в Черкасах, дніпряни оговталися і переграли «Будівельник» на виїзді. Тому ж самому супернику підопічні Журавльова поступилися в кубку вдома, хоча той поєдинок для «Дніпра» вже особливого значення не мав. Що виходить: головний претендент на чемпіонство має недоліки, але у «Миколаєва» їх ще більше, тому, схоже, матч буде одностороннім.

Можливо, «Дніпро» трохи послабив хватку, але в команди чудова статистика: 17 перемог, дві поразки і вісім «вікторій» на виїзді в цьому сезоні. Дніпряни в гостях набирають в середньому 82 очка, «Миколаїв» удома – 75. У підопічних Журавльова є перевага, яку вони, скоріш за все, використають.

Сергій Завалко,

UkrBasket