Андрій Хохоник: приємно, що у Миколаєві грають місцеві вихованці

Хохоник-тт

Капітан дублюючого складу МБК Миколаїв розповів про підготовку команди до нового сезону і свої уподобання у баскетболі повідомляє сайт Федерації баскетболу України.

– Останніх два роки я працював на зборах з першою командою МБК Миколаїв. В Очакові усе було організовано на належному рівні – харчування, тренування на піску. Ми багато бігали, займалися єдиноборствами, різними видами спорту. Було одночасно і важко, і весело. Це дасть нам поштовх у новому сезоні, принаймні буде корисно.

– Як сприйняв той факт, що тебе не заявили за першу команду?

– Це не стало для мене новиною. Ми спілкувалися з Президентом і тренерами обох команд, обговорювали – що буде краще для мене зараз. Два сезони я був у першій команді, проте ігрового досвіду не отримував, якщо у дублі гратиму по 30 хвилин, буде зростання. Тренування з професійними партнерами це одне, але треба грати. Тому було прийняте рішення, що мені варто грати у Першій лізі, стати лідером і наступного сезону повернутися до основної команди.

– У новому сезоні буде можливість заявитися за команду Суперліги з дубля?

Керівництво повідомило, що кожний матиме можливість заявитися за першу команду у разі необхідності, таким чином були підібрані номери гравців на формі.

– Чому обрав сьомий номер?

– Сьомого числа я народився, 1997 року, взагалі, з сімкою у світі багато чого цікавого відбувається. Сім днів тижня, сім див світу. Вважаю, сімка принесе мені удачу.

– З кого брав приклад, коли починав грати?

– Олександр Раєвський. Це просто «скажений» спортсмен. Сергій Гладир імпонував, коли ще був молодим гравцем. Влад Тонченко завжди симпатизував, дуже сильно старався, віддавався у захисті. З дитинства подобалося, що у складі «Миколаєва» грали свої вихованці – Галенко, Шундель, Жуковський. Приємно дивитися, коли вони виходили скажімо проти Азовмашу з Ель-Амідом у складі. Завжди хотів опинитися на їхньому місці. Відтоді, як в 11 років мене захопив баскетбол.

– Слідкуєш за матчами НБА?

– Так. І за НБА, і за Євролігою. НБА – ще з дитинства. Леброн Джеймс – бог і король. Але більше за всіх подобався Аллен Айверсон – хлопець зі зростом 1.80 творив неймовірні речі. Зараз вболіваю за Оклахому-Сіті, а саме за Рассела Уестбрута, років п’ять, напевно, вже. Він, як на мене, найбільш фізично розвинутий гравець в НБА. Ще Клівленд подобався до останнього часу.

– Якщо Клівленд і Голден Стейт, то… ?

– Голден-Стейт. Дуже красиво вони грають. Часом здається – це ідеальний баскетбол у світі. Але у Євролізі він – розумніший. Хочу тягнутися до цього рівня, Євроліга для мене – еталон баскетболу.