Айнарс Багатскіс близький до призначення на пост головного тренера збірної України

image-8

За нашою інформацією екс-тренер Будівельника і збірної Латвії Айнарс Багатскіс близький до того, щоб стати наступним тренером чоловічої національної збірної України.

Багатскіс є пріоритетним кандидатом на цей пост з боку Федерації баскетболу України, а на цьому тижні Айнарс, за інформацією, яка заслуговує довіри, був помічений у Києві, куди прилітав на переговори з першими особами українського баскетболу. Сам латиш не проти попрацювати зі збірною України, і зараз все впирається в умови його роботи зі збірною, як фінансові, так і кадрові.

Втім, досягнення консенсусу з базових питань наші джерела називають “вкрай ймовірним”.

Багатскіс відпрацював в Україні без малого три сезони: спершу працював з Кривбасом (2011/12), після чого прийняв Будівельник, з яким двічі ставав чемпіоном України, вигравав Кубок країни. З Багатскісом біля керма кияни спершу вийшли в півфінал Єврокубка, після чого дебютували в Євролізі (2013/14).

До речі:  Жіноча збірна України розпочне підготовку до чемпіонату Європи

Саме досвід роботи в Україні вважається основною перевагою латиша перед іншими кандидатами.

У збірній Латвії Багатскіс працював з 2011 року, відіграв чотири Євробаскету, і двічі виводив збірну в 1/4 фіналу. Останнім місцем роботи Айнарса був німецький Бамберг, з якого він був звільнений 13 січня цього року після серії невдалих матчів у Бундеслізі.