АЕК виграє Лігу чемпіонів, незважаючи на блискучий матч Гладиря

Грецький клуб стає переможцем домашнього Фіналу чотирьох сезону.

Монако — АЕК 94:100 (20:29, 24:24, 26:20, 24:27)

Монако: Гладир (18 + 5 підбирань + 2 перехоплення), Робінсон (13), Киканович (12 + 6 підбирань), Лякомб (12), Крафт (9 + 5 підбирань + 4 передачі), Сі (8), Траоре (8), Купер (8 + 9 передач).
Головний тренер: Звездан Мітровіч

АЕК: Грін (19 + 5 підбирань), Душан Шакота (16), Пантер (16), Джеймс (13), Хантер (10 + 3 блок-шота), Харріс (9 + 10 підбирань + 4 передачі), Ларенцакис (8).
Головний тренер: Драган Шакота

Сергій Гладир за 19 хвилин на майданчику набрав 18 очок (1/1 двоочкових, 4/7 триочкових, 4/4 штрафних), зробив 5 підбирань і 2 перехоплення.

Незважаючи на статус фаворита матчу, Монако так і не зумів знайти свій захист по ходу всієї зустрічі. Так, АЕК забив масу найскладніших і не зовсім логічних триочкових, але греки краще працювали в обороні і краще користувалися розривами в захисних редутах суперника. А їх у Монако сьогодні було в достатку.

Реальним спасителем монегасків ледь не став Сергій Гладир. Спершу свінгмен збірної України потрапив два найважливіших триочкових поспіль у третій чверті, максимально скоротивши різницю в рахунку. Потім, вже в кінцівці, Гладир оформив перехоплення під чужим кільцем і забив м’яч з-під кільця, скоротив різницю до трьох очок за 20 секунд до сирени.

До речі:  Промітеас захисника збірної України Олександра Липового переміг Лавріо

Весь матч АЕК мав перевагу від 8 до 10 очок, але як і в півфіналі, греки не могли утримати його і довести матч до перемоги без нервів. Власне, згаданий вище перехоплення Гладиря могло запустити кінцівку, але на наступному введенні м’яча з ауту відбулася ще одна втрата, Монако примудрилися втратити м’яч. Ну а довершив кошмар Ді Джей Купер, промазавший три штрафних за 10 секунд до фінальної сирени.

АЕК таки втримав перемогу і оформив успіх у домашньому Фіналі чотирьох. Також відзначимо, що третє місце в сезоні дісталося Мурсії, яка переграла Людвігсбург з рахунком 85:74.