5 змін, які раз і назавжди покінчать зі “зливом” в НБА

5ad7a7c8c461226b4e00000a

Що робити зі “зливом” в НБА? Ця проблема існує вже багато років. Шанувальники втомилися від неї. За великим рахунком, все не так вже складно виправити. Оглядачі сайту 12up представили п’ять рішень, які раз і назавжди дозволять покінчити зі “зливом” в НБА.

5. Топові піки отримує команда, яка не вийшла в плей-офф з найбільшою кількістю перемог

В нинішній лізі є стимул програвати. Це пов’язано з тим, як влаштована лотерея. Замість сліпої винагороди команд, які найбільше програли, НБА повинна створити повну протилежність поточній системі. Звичайно, це залишить команди в поганому становищі, в той час як решта щодо конкурентоспроможні організації посиляться шляхом драфту. Важкі часи можуть вимагати вжиття рішучих заходів.

4. Ввести обмеження на топові піки

“Філадельфія Сіксерс” здійснила так званий “Процес”, який став символом міста. Через те, що “Сіксерс” кілька років поспіль застосовували стратегію “зливу”, команда змогла дістати кращих молодих талантів, що випускаються з коледжу за останні пару сезонів. Прагнучи утримати франшизу від спроб повторюваного “зливу”, НБА може ввести правило, що забороняє будь-якій команді отримувати пік в топ-5 драфту протягом кількох сезонів поспіль.

3. Змінити систему лотереї

Система лотереї драфту лежить в основі всієї цієї проблеми. Вона стимулює програш. Система взагалі потребує повної реструктуризації, яку можна провести різними способами. НБА може ввести турнір на вибування для усіх команд, які не потрапили в плей-оф за підсумками регулярного чемпіонату. Результати цього турніру визначать порядок вибору на драфті. Зменшення елемента випадковості повинно піти на користь.

До речі:  Чергові результати матчів НБА

2. Заохочувати команди, які перемагають після втрати шансів на вихід в плей-оф

Як тільки команда втрачає теоретичні шанси на вихід в плей-оф, найчастіше починається відвертий “злив”. Однак, якщо ліга при визначенні порядку вибору на драфті почне враховувати кількість перемог після втрати шансів на вихід в плей-оф, глядачі зможуть побачити, як всі 30 команд борються протягом 82 матчів регулярного чемпіонату.

1. Дати всім командам, які  не вийшли в плей-оф рівні шанси

Отримання найвищої ймовірності на топовий пік – це основна складова частина кожної лотереї. Як отримати цю ймовірність? Програвати. Багато програвати. НБА повинна позбутися від цього принципу і давати однакову ймовірність отримання першого піку для всіх клубів, які не вийшли в плей-оф. Можливо, навіть для кожного клубу, який вилетів у першому раунді плей-оф. Таким чином, не буде ніякого стимулу “зливати”. У всіх будуть однакові шанси опинитися на вершині.